22 січня у
День Соборності у місті Києві в приміщенні Українського Дому відбулася урочиста презентація картини івано-франківського художника Романа Бончука
«Мегаісторія України». Картину презентували: автор
Роман Бончук, заступник міського голови міста Івано-Франківська
Зінаїда Федорук, керівник проекту
Павло Федорук, меценат проекту
Валерій Журавінський. На презентації були присутні вищі посадові особи країни: Президент Віктор Ющенко, Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк, віце-прем’єр-міністр Іван Васюник, міністри, депутати Верховної Ради. Івано-Франківський проект отримав схвальні відгуки і підтримку на рівні Президента, який під час виступу відмітив важливість існування таких творів для України. У розмові із керівництвом проекту Віктор Андрійович запропонував організувати виставковий тур містами України, після завершення якого картина буде розміщена у приміщенні мистецького Арсеналу.
Картина івано-франківського художника Романа Бончука –
найбільший на
сьогодні за розмірами мистецький об’єкт, присвячений історії України. Вона написана олійними фарбами за традиційними технологіями станкового живопису. Розмір художньо опрацьованої поверхні – 30х5 метрів. Загальний задум –
епічне полотно, присвячене оспівуванню злетів та осмисленню катастроф Українського Духу за тисячоліття нашої історії. Більше тисячі портретно виписаних персонажів вітчизняної історії й десятки намальованих об’єктів (храмів та інших святинь) розташовані художником у фронтальній композиції і «дивляться» на глядачів, що символізує актуалізацію, «вхід» історії у сьогодення.
У центрі картини –
Богородиця Одигітрія Софійного чину, як символ вічної стражденності й незборимості України. Композиція розгортається зліва направо, від прадавніх часів до нашої доби. Простір картини можна умовно розділити на дев’ятнадцять змістових блоків (локусів)»: «Язичництво», «Хрещення України-Русі», «Княжа доба», «Вітри поневолення», «Козацтво – Хортиця – Гетьманат», «Пророки і подвижники», «Руїна», «Соборна Українська Церква», «Вчені України», «Тарас Шевченко і великі гуманітарії ХІХ століття», «Українська Голгота – Голодомор», «Голокост», «Мученики совісті – Шептицький - Сліпий», «Борці за волю», «Вороги України», «Прапор Свободи», «Помаранчева революція», «Сучасне мистецтво», «Майбутнє».
Детальніша інформація про проект https://www.picture.if.ua/
![]() |
![]() |