Міський голова Віктор АНУШКЕВИЧУС виступаючи 28 вересня в прямому ефірі на ОТБ «Галичина» запросив представників МЗС Росії відвідати Івано-Франківськ, щоб наочно переконатися, що жодної «мовної інквізиції» в місті немає.
На думку міського голови, в місті, яке є еталоном українського туризму не можна навіть думати про якісь міжнаціональні чи міжконфесійні утиски. Віктор АНУШКЕВИЧУС не виключає, що такого роду необґрунтовані та безпідставні заяви можуть погіршити розвиток туризму на Прикарпатті.
Міський голова також зазначив, що він повністю підтримує позицію міністра закордонних справ Бориса Тарасюка, який дещо раніше назвав заяву МЗС Росії «втручанням у внутрішні справи України».