Івано-Франківський осередок Пласту – Національної скаутської організації України, на початку грудня провів “Вишкіл ідей”. Саме так називався семінар пластунів, який проходив упродовж трьох днів на базі позаміського оздоровчого комплексу “Лімниця” у с. Вістова Калуського району. Варто відзначити, що ідеологічні вишколи проходять у Пласті не часто, однак організатори семінару для франківських пластунів проводять його вже втретє.
Особливістю “Вишколу ідей” було те, що лекції на певну дискусійну тематику проводили професійні інструктори – друзі організації та старші пластуни. Юнацтво мало можливість послухати гутірки від Василя Іваночка, директора видавництва “Лілея-НВ”, Володимира Олійника, депутата Івано-Франківської міської ради, Володимира Федорака, начальника головного управління туризму та культури облдержадміністрації, Івана Ципердюка, журналіста радіо “Свобода” та інших. Серед дискусійних тем, порушених на вишколі, були такі як “Політика і Пласт”, “Націоналізм чи патріотизм”, “Виховник як приклад”, “Пласт та алкоголь” тощо.
Найважливішим на вишколі було те, що кожен пластун зміг спробувати свої сили в ораторському мистецтві, адже щоб потрапити на семінар, слід було підготувати серйозний виступ. Отже, після розкриття теми професійним інструктором, з короткою доповіддю та поясненням власного бачення проблеми виступили всі учасники “Вишколу ідей”, серед яких були представники зі Львова та Білих Ослав.
Як зазначив один з організаторів вишколу Тарас Зень, основним завданням було дати можливість пластовому юнацтву побороти боязнь перед публічними виступами, вільно доносити власну думку до оточуючих, адже спілкування – над важливий фактор успішної людини.
Такі семінари відіграють визначальну роль у формуванні рис патріотизму та становленні громадянина України.