3 листопада працівники дошкільної освіти відзначили професійне свято – День дошкілля. А напередодні, у м.Києві урочисто відбулося Всеукраїнське свято „Дитина замовляє розвиток”, на котре були запрошені педагогічні працівники дошкільної освіти з усіх областей України.
На святковому засіданні обговорювалися різноманітні питання з життя дошкільників, заслуховувалися виступи почесних гостей, науковців, практиків, причетних до найважливішої державної справи – виховання наймолодших громадян країни.
Плідно працювали тематичні секції, в чому велика заслуга редакційної колегії часопису „Дитячий садок”. Учасники заходу особливо відзначили роботу секції під промовистою назвою „Духовно-культурний теремок”, на засіданні якої розглядались важливі питання культурного, духовного розвитку дошкільнят.
Слід зазначити, що в системі дошкілля на всеукраїнському рівні існує певна проблема, так званих „регіональних мов”, яка виникла в результаті багатовікової бездержавності українського народу. І це важливе питання слід вирішувати на найвищому державному рівні, та й для цього є вся правова база. Зокрема, резолюція 44125 Генеральної Асамблеї, Конвенція ООН про права дитини, яка в Україні набула чинності 24 вересня 1991 року.
Всеукраїнське свято – День дошкілля засвідчило, що сучасні дошкільники є громадянами справді єдиної і неподільної, незалежної, демократичної, європейської держави – України.