Краще не допускати вовка у вівчарню,
ніж покладати надію на те,
що вдасться видерти йому зуби,
коли він туди залізе.
Джефферсон
Відповідно до рішення ХХVІІ сесії міської ради ІV демократичного скликання від 02.08.2005р. “Про Програму забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2005-2008 роки” та з метою відзначення в місті Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 1 грудня на Площі ринок відбулася акція “Молодь проти СНІДу”.
Організаторами акції були управління у справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики, управління освіти і науки виконавчого комітету, міська організація Товариства Червоного Хреста.
Акція “Молодь проти СНІДу” проводилась з метою профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, пропаганди здорового способу життя, широкого залучення дітей до здобуття знань та формування життєвих навичок щодо зменшення вразливості інфікування вірусом імунодефіциту людини, виявлення і підтримки творчо обдарованих дітей.
Проблема поширення епідемії ВІЛ-СНІДу, як і будь яка вагома соціальна проблема, стала темою для творчості. Так, з ініціативи управління освіти і науки, за підтримки Товариства Червоного Хреста в загальноосвітніх закладах міста проведено конкурс сценаріїв для телевізійних роликів на тему запобігання ВІЛ-СНІДу та літературний конкурс “Українська молодь проти СНІДу”. Соціальний аспект проблеми знайшов своє відлуння в учнівських роботах. Безпосереднє залучення учнівської молоді до творчого дійства має доведену ефективність впливу на поведінку і сприяє формуванню здорового способу життя. В ході акції нагороджено переможців конкурсів, їм вручено дипломи та подарунки. Учасники конкурсів запрошені на екскурсійну поїздку до святих місць (с. Страдче Львівської області), де вони візьмуть участь у молебні за всіх інфікованих.
У ході проведеної акції “Молодь проти СНІДу” учні відчули себе причетними до спільної справи.
Профілактика наркоманії, ВІЛ/СНІДу, інших негативних явищ в молодіжному середовищі і надалі залишається нагальною суспільною потребою. На її вирішення спрямовують об’єднані зусилля державні і громадських організації.