Зміна політичної ситуації створила такі умови, що на сьогоднішній час не має потреби у кваліфікованих менеджерах, коли робота підміняється боротьбою за політичні впливи – це стало основною причиною, що з власної ініціативи подали заяви про відставку перший заступник міського голови міста Івано-Франківська Володимир Швадчак та заступник мера Віктор Кімакович.
«Складення повноважень – це свідомий крок 2 заступників міського голови. Занадто заполітизована Івано-Франківська міська рада хоче бачити «політично відповідальний виконком». Така позиція не співпадає з нашим баченням роботи виконавчого комітету. Міський голова формував команду менеджерів, управлінців, які ефективно керували містом. Якщо ж на першому місці буде стояти політична приналежність, а не управлінські якості заступника, виконком має всі шанси перетворитися на інструмент для лобіювання інтересів політичних сил, а не робочий орган для управління містом, як це і має бути» - каже заступник Віктор Кімакович.
Володимир Швадчак та Віктор Кімакович наголошують, що політичні сили у своїй політичній боротьбі застосовують для цього найбрудніші засоби: сфабриковані кримінальні справи, розповсюджуються самовидавничі публікації з перекрученими та непідтвердженими фактами. Весь цей бруд з ’ являвся не тільки у місцевій пресі, а й у загальнонаціональних ЗМІ. А страждає від цього перш за все імідж міста та області, котрі закладались роками, працею багатьох людей, різними каденціями міської влади.
Багато чого вдалось зробити, багато що розпочате. На сьогодні уже розроблені подальші кроки розвитку Івано-Франківська, започатковані нові програми, які обов’язково повинні бути втілені.
«Ми готові й надалі співпрацювати з міським головою, вболіваємо за місто, сприймаємо вибір міської ради. Важливо, щоб політичні суперечки не заважали ефективному управлінню, а в роботі, перш за все, були враховані інтереси міста і його громадян», - заявили Володимир Швадчак та Віктор Кімакович.