Традиційно 20 листопада вважається Днем спільних дій в інтересах дітей, адже саме цього дня в 1989 році була прийнята та відкрита для підписання, ратифікації та приєднання резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй
Конвенція ООН про права дитини.
Метою його проведення є об’єднання зусиль громадськості, державних та суспільних інституцій на вирішення найбільш нагальних проблем дітей, обговорення їх становища та забезпечення державою їх прав, особливо дітей вразливих категорій.
Відповідно до Сімейного кодексу та чинного законодавства України виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад виконують функцію органу опіки і піклування з метою створення належних умов для реалізації прав, свобод та законних інтересів дітей, осіб, які визнані судом недієздатними, одиноких перестарілих громадян, розв’язання проблем дитячої бездоглядності та безпритульності.
На даний час міською радою прийнята Міська програма подолання дитячої бездоглядності та безпритульності на 2007-2010 роки, в якій однією з пріоритетних форм визначено сімейну форму влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Станом на 01.11.2007р. на первинному обліку в службі у справах дітей перебуває 215 дітей під опікою (піклуванням), 10 – в прийомних сім’ях, 110 влаштовано на повне державне забезпечення.
За 10 місяців ц.р. під опіку влаштовано 14 дітей, 5 – усиновлено, повернуто в сім’ї з повного державного забезпечення 8 дітей. За цей період в місті створено 7 прийомних сімей, в які влаштовано 7 дітей. Опікунською радою прийнято рішення про вчинення 17 позовів до місцевих судів щодо набуття дітьми статусу позбавлених батьківського піклування.
Іншим пріоритетним напрямком діяльності виконавчого комітету як органу опіки і піклування є запобігання дитячій безпритульності та бездоглядності. Так, службою у справах дітей проводиться робота з 117 дітьми з 48 сімей, які опинилися в особливо складних життєвих обставинах. На обліку у службі з різних причин перебувають 206 дітей, з них 12 засуджених з наданням відстрочки виконання вироку, на даний час 3 неповнолітніх перебувають в СІЗО.
Спільно з іншими зацікавленими структурами за 10 місяців ц.р. проведено 73 рейди, 11 днів захисту прав дітей та профілактики правопорушень в мікрорайонах міста. За цей час влаштовано в притулок для неповнолітніх – 21 дитину, в обласний центр соціально-психологічної реабілітації – 10 осіб, в лікувальні заклади – 2 дітей. Під соціальний супровід направлено 19 сімей в МЦСССДМ, відповідними комісіями розглянуто 12 заяв щодо попередження насильства в сім’ї.
На службу у справах дітей покладено повноваження щодо надання дозволів на укладення угод неповнолітніми (за згодою їх батьків) та від імені і в інтересах малолітніх. Органом опіки і піклування у 2007 році розглянуто 560 справ, відмовлено в наданні дозволів 7 сім’ям, при виявленні порушень відповідні звернення надсилаються прокуратурі міста та МВ УМВС для розгляду. З метою недопущення укладення угод, які не відповідають інтересам дітей, прийнято рішення про обов’язкову участь представника опікунської ради при їх укладанні.
З метою надання допомоги в організації правового виховання службою у справах дітей видаються методичні посібники, буклети, ілюстративні матеріали, плакати, проводяться заходи з правового всеобучу дітей «Захисти свої права», міський фестиваль для неповнолітніх «Я маю право», літературний дитячий конкурс «Світ, сприятливий для мене» тощо.
20 листопада 2007 року, в день спільних дій, виконавчим комітетом міської ради розглядатимуться кандидатури дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які не мали закріпленого за ними житла або втратили його з певних причин, з метою придбання на їх ім’я однієї квартири в м.Івано-Франківську до кінця року. Кошти для цього передані місту обласною радою в листопаді ц.р.
О 12.00 год. в приміщенні залу засідань управління освіти і науки міськвиконкому (вул.Ст.Бандери, 10 А) відбудеться круглий стіл за участю представників влади та громадськості щодо налагодження співпраці в царині захисту прав дітей.
О 13.30 год. для дітей пільгових категорій за сприяння директора кінотеатру «Люм’єр», депутата міської ради Л.Шкрібляк, відбудеться свято з переглядом дитячого фільму.
О 17.00 год. в приміщенні дитячого підліткового клубу «Сучасник» (ЖЕО-5) служба у справах дітей проводить ігротеку «Збережи себе для світу».
В рамках відзначення Дня спільних дій в інтересах дітей міський комітет фізкультури і спорту проводить 21-22.11.2007р. Кубок міста з шашок серед дітей-інвалідів.