Волонтерський рух є, по суті, частиною кожної цивілізації та будь-якого суспільства. Волонтер - це фізична особа, яка добровільно провадить будь-яку соціальну, суспільно-корисну діяльність по наданню послуг громадянам, організаціям і суспільства в цілому. Волонтерами можуть бути особи, які досягли 16 років. Їх діяльність ґрунтується на принципах добровільності, безкорисливості, доброчинності, законності, гуманності та відповідальності.
При Івано-Франківському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (МЦСССДМ) діє спеціалізована служба «Школа волонтерів», яка налічує 39 осіб учнівської та студентської молоді.
Волонтери беруть участь у проведенні таких навчальних занять, а саме:
- за програмою «Сприяння просвітницькій роботі «Рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя»;
- тренінгові заняття: «Відповідальне батьківство», «Молода сім ’ я», «Світ навколо мене»;
- соціальна робота з сім ’ ями (діти та молодь з функціональними обмеженнями»;
- методика підготовки та проведення групових заходів;
- ігротеки та конкурси «Кращий малюнок на асфальті» до Дня міста, до Міжнародного дня захисту прав дитини, до Дня незалежності.
До Дня міста придумано та інсценізовано «Казку про Івано – Франківськ» в Центрі соціально – психологічної реабілітації для дітей з функціональними обмеженнями.
До свят надається допомога дітям, які нездатні самостійно пересу-ватися та членам кризових сімей.
Для волонтерів постійно проводяться навчально-оздоровчі поїздки. Зокрема, протягом 2006-2007 років було відвідано с. Акрешори, м. Кам ’ янець-Подільський, смт. Ясеня «Стежками Карпат» та інші цікаві місця.
У жовтні 2007року волонтери прийняли участь у проведенні молодіжного бардівського туристично-краєзнавчого фестивалю-конкурсу української патріотичної пісні «Повстанським плаєм» у с. Рибне Тисменицького району.
Щороку до Міжнародного дня інвалідів проводиться фестиваль «Повір у себе» для дітей і молоді з функціональними обмеженнями, в якому безпосередньо беруть активну участь волонтери МЦСССДМ
Якщо ТИ оптимістична, цілеспрямована, безкорислива, цікава, уважна для оточуючих людина, і хочеш навчитися допомагати людям, познайомитися з новими друзями, цікаво проводити час, запрошуємо ТЕБЕ (щочетверга з 16:00-18:00 години) в Школу волонтерів, що по вул. Гординського, 10 в м. Івано-Франківську.