Наше місто - є привабливим для бізнесменів, інвесторів та туристів. В цьому році ми обновили Стратегічний план економічного розвитку міста, наявність якого є гарантом стабільного розвитку територіальної громади, а значить і добробут кожного його мешканця.
Розвиток туристичної галузі та налагодження взаємовигідних зовнішньоекономічних зв’язків та співпраці міста Івано-Франківськ з міжнародними організаціями, установами, органами державної влади і місцевого самоврядування, містами-побратимами є пріоритетними напрямками діяльності виконавчого комітету і особливе місце тут займає туристична індустрія. Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради розроблено та впроваджується «Програма розвитку туристичної інфраструктури міста Івано-Франківська на 2007-2011 рр.». Виконання програми дасть змогу створити нову і зміцнити існуючу матеріальну базу туризму, підготувати якісний міський та регіональний туристичний продукт, здатний максимально задовільними потреби населення, забезпечити комплексний розвиток міста, створити високоприбуткову галузь економіки, яка задовольнить потреби внутрішнього та іноземного туризму, з урахуванням історико-культурного, природнокліматичного, рекреаційного і соціально-економічного потенціалу міста та області, створити передумови для залучення іноземних інвестицій, сприяти зміцненню іміджу міста на вітчизняній та міжнародній арені, підвищити якість науково-методичного та кадрового забезпечення туристичної галузі.
Впродовж останніх років в контексті розвитку туризму питання дбайливого ставлення до архітектурних пам’яток стало особливо актуальним для місцевої влади. За останні роки в місті реставровано та відновлено понад 100 пам’яток архітектури, адже архітектурні, історичні, культурні, мистецькі цінності завжди будуть привертати увагу гостей з інших регіонів України та і з-за кордону.
Найбільш розвинутими є рекреаційний, діловий (конференції, семінари) та екскурсійний туризм. За територіальними характеристиками та обсягом послуг найбільшим є внутрішній туризм. Поряд з рекреаційним туризмом в місті активно розвивається мистецький туризм. Щорічно у місті проводиться більше 10 різноманітних мистецьких фестивалів.
Молоде за європейськими масштабами місто є центром області, відомої самобутнім і неповторним колоритом традицій в мистецтві та культурі. Однак привабливості місту надає феноменальне поєднання кількасот літньої культури, збереження традицій і динаміки в пошуках новітніх форм.
В місті Івано-Франківську туристичні послуги в 2007 році надають 59 ліцензованих підприємства, що більше ніж 80
% від загальної кількості по області, із них 14 туроператорів і 45 турагентів.
За минулий рік загальна кількість туристичних потоків які обслуговувались усіма туристичними фірмами міста складає понад
55 тис. осіб.
Надходження коштів в бюджети всіх рівнів від туристичних підприємств за 2006 рік становить понад 2 млн. грн.