Управління архітектури та містобудування виконавчого комітету міської ради вивчило питання спорудження захисних дамб в руслах річок Бистриці – Надвірнянської та Бистриці – Солотвинської в межах міста та приміських сіл. Управлінням виконана схема, на якій вказані місця існуючих дамб і дамб, які необхідно спорудити. Довжина дабм, які необхідно спорудити становлять:
Бистриця – Солотвинська лівий берег
- від с. Загвіздя до існуючої дамби біля озера в мікрорайоні Пасічна – 2544 м,
- від автомобільного моста до залізничного моста – 1081 м,
- від залізничного моста до с. Клузів – 3166 м,
Бистриця – Солотвинська правий берег
- від с. Крихітці до існуючої дамби – 2993 м,
- від залізничного моста до місця з»єднання річок – 2796 м,
Бистриця – Надвірнянська лівий берег
- від автомобільного моста в с. Опришівці до існуючої дамби в с. Опришівці -2135м.
- від залізничного моста до автомобільного моста (вул. Незалежності) – 2020 м,
- від існуючої дамби в районі садового товариства «Бистриця Надвірнянська» до місця з»днання річок – 4814 м,
Бистриця – Надвірнянська правий берег
- від автомобільного моста с. Опришівці до залізничного моста – 4050 м,
- від існуючої дамби с. Угорники до річки Ворона – 1227 м,
- від річки Ворона до с. Вовчинець – 2625м,
Загальна довжина проектних дамб становить 28451 м (Бистриця Солотвинська – 12580 м, Бистриця Надвірнянська – 16871 м)
За підрахунками УКБ міськвиконкому на даний час на спорудження одного кілометра дамби потрібно кошти в сумі 6,6 млн. грн.. На спорудження всіх перерахованих дам потрібно 194,38 млн. грн..
Управління архітектури і містобудування вважає, що першочергово потрібно спорудити захисні дамби на Бистриці Надвірнянській від існуючої дамби в районі садового товариства «Бистриця - Надвірнянська» до місця з»днання річок (правий берег) та в районі вулиць Хіміків – Целевича від автомобільного до залізничного мотсу (лівий берег р. Бистриці - Солотвинська). На спорудження цих дамб потрібні кошти в сумі 38,9 млн. грн..
Управління архітектури і містобудування вважає за необхідне розробити та затвердити міську програму «Дамби» з розрахунку на 4-5 років реалізації перелічених першочергових дамб.