Зловмисниками, які викрали з пам"ятного меморіалу "Вічний вогонь" 700 кілограм латунних плит та бойову зірку, виявилися група івано-франківських підлітків. Про це нашому кореспондентові повідомив начальник Івано-Франківського відділу УМВС в області Василь Фелик. За його словами наразі особи лише підозрюються, втім практично на 100 відсотків правоохоронці уже встановили причетність неповнолітніх до злочину.
9 меморіальних плит зникли з пам"ятного комплексу "Вічний вогонь" вночі минулого тижня. Про злочин у міліцію повідомили мешканці, які живуть поряд, - розповідає головний міліціянт міста Василь Фелик. Як з"ясувалося група івано-франківських підлітків хотіла підзаробити на цінному металі. Кілограм латуні коштує від 13 до 16 гривень. Втім, ймовірно злочинцями керував дорослий, адже крадії діяли за чітким планом - 700 кілограмів вилучених латунних плит одразу повезли на продаж, каже Фелик:
"Підлітки від 10 до 16 років - думаю, що це не 1-ий їх злочин. Це так би мовити спеціалізовані молоді злочинці, які скоїли цей злочин. Тому не є великою проблеми замовити машину, аби перевезти меморіальні плити до одного з пунктів металобрухту".
Наразі на території "Вічного вогню" - доволі неприваблива картина. Плити недбало обдерті, а на місці, де була встановлена бойова зірка - залишилися одні руїни, - бідкається директор "Івано-Франківського спецкомбінату" Степан Савчук. Деякі історичні плити вщент розбиті. Тож доведеться їх повністю відновлювати, каже Савчук.
"Це перший випадок, коли так ганебно знешкодили і порвали плити. Плити плитами, але так поламати граніт - це вперше. Ми будемо встановлювати те що в нас є і відновлювати граніт. Але так, як ці плити латунні порізані будемо наново виливати із граніту імена. Бо латунь не можна спаяти. Тоді вона не буде мати належного вигляду", - зазначив Степан Савчук.
Наразі вилучено 5 меморіальних плит. Ще 4 та зірку повернуть найближчим часом, - запевняють правоохоронці. А зловмисники понесуть повну відповідальність. Згідно із законом вони будуть покарані виправними роботами або ж штрафом. Окрім того "Вічний вогонь" відтепер щоночі посилено патрулюють правоохоронці та працівники спецкомбінату. Завдані збитки історичному меморіалу пам"яті становлять понад 10 тисяч гривень.
Оксана Дудій. ТРК "Вежа"