З кожним роком розширюється та удосконалюється мережа дошкільних навчальних закладів міста, збільшується відсоток охоплення дітей дошкільною освітою. Наприклад. Чисельність дітей у 30 дошкільних навчальних закладах міста за період від січня 2006 року збільшилась на 13 %, відповідно зріс показних охоплення дітей дошкільною освітою (віком від 2 до 6 років) і на сьогодні він сягнув 70 відсотків (по області 30%, по Україні – 54%).
Особлива увага приділяється охопленню дошкільною освітою дітей старшого дошкільного віку. Удосконалюється форма підготовки дітей до навчання у школі. У цьому році різними формами підготовки до школи були охоплені 1667 дітей, що складає 85% від загальної чисельності першокласників (на рівні Всеукраїнського показника). А за попередніми даними 1 вересня сядуть за парти 1938 першокласників.
Відповідно до запитів батьківської громадськості у дошкільних навчальних закладах для дітей надаються додаткові освітні послуги: працюють самооплатні групи з навчання дітей англійської мови та хореографії. (19 груп).
Понад 600 дітей (12 % від загальної чисельності) щорічно оздоровлюються у закладах компенсую чого типу (санаторних та спеціальних).
Мережа дошкільних закладів не в повній мірі відповідає потребам населення міста. На сьогоднішній день на 100 місцях нараховується 128 дітей. Середня наповненість груп – 25 дітей, що перевищує нормативи. За останні два роки чисельність дітей, що відвідують дошкільні заклади зросла більше як на 1000 – це орієнтовно ще 4 дошкільні заклади. Особливо масово оформлюють дітей у ясла (тих яким не виповнилось ще 3 роки і держава дає допомогу матері по догляду за дитиною). В окремих мікрорайонах це призвело до утворення черги на влаштування дітей у дошкільні навчальні заклади.
Управлінням освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради вжито ряд заходів щодо розв»язання проблеми. У 2006 – 2007 рр. додатково відкрито 12 груп у дошкільних закладах на базі приміщень, які використовувались для інших освітніх потреб (художню, творчу, гурткову діяльність дітей). У цьому навчальному році планується відкрити ще 14 груп.
Прийнято рішення про відкриття дошкільного навчального закладу № 18 «Зернятко» на вул.. Будівельників, 14 у приміщенні колишньої ЗШ І ст. № 27, яку без змін статусу переведено у вільні приміщення гімназії № 3. У даний час там завершуються ремонтні роботи, облаштовуються кімнати. Кількість бажаючих оформити дітей у новий дошкільний заклад уже перевищує його проектну завантаженість.
Багато дітей, які відвідують дошкільні заклади міста доїжджають із навколишніх сіл, як їх батьки працюють у місті. Тому громади сіл міської ради потребують будівництва дошкільних закладів або хоча б відкриття дошкільних груп при школах. Ця проблема уже узгоджена з у Сіма сільськими радами.