В рамках експерименту прес-служба міського голови розпочинає Інтернет-висвітлення програми «Гаряча трійка», в якій мешканці міста запитують міського голову Івано-Франківська Віктор Анушкевичуса про благоустрій обласного центру та намагаються вирішити свої проблеми пов’язані із роботою ЖКГ та ЖЕО зокрема.
Запитання № 1
Сьогодні в Івано-Франківську ледь не щодня з’являються нові автозаправки. Здебільшого всі вони відповідають європейським стандартам. Звісно, стрімкий ріст пов’язані з тим, що в місті побільшало автомобілів. Однак стоянок у місті дуже мало. Більше того, рідко коли одна з них відповідає європейським нормам. Відтак, автомобілі в центрі міста паркуються на обочинах доріг і створюють безперервні затори. Коли і де на особливо загружених ділянках доріг ( до прикладу, біля ринку) будуть європейські стоянки?
1 – Щ одо стоянок у Івано-Франківську. На сьогодні справді у місті зросла кількість автотранспорту. Управління транспорту спільно з управлінням архітектури розробляє програму розташування стоянок у місті Івано-Франківську. Через надто велику перевантаженість міста транспортом ми плануємо щоб стоянки були за межами центральної частини міста. що дасть можливість повністю розгрузити центр міста. Однак втілити в життя дану програму можна буде лише тоді, коли буде змінено схему руху автотранспорту у місті, за якою транспорт буде не накопичуватиметься у центральні частині, а навпаки – виїздитиме за межі центру. З реалізацією нової схеми руху у місті розв’яжеться питання і з зупинками. Минулого року управління архітектури розробило біля 12 проектів 190 зупинок, які будуть об лаштовані у Івано-Франківську. На сьогодні лише 10 відсотків зупинок мають естетичний вигляд. Біля 20 відсотків зупинок облаштують на кінцевих зупинках, де будуть розміщені туалети та заклади швидкого харчування. Решта 70 відсотків зупинок розмістять у центральній частині міста та за її межами. Передбачається, що ці зупинки будуть 3 видів – 2 види – сучасної архітектури і 1 вид зупинок – як історична споруда. Розміри зупинок залежатимуть від величини земельної ділянки. Будуватимуть зупинки за рахунок приватного капіталу, тому на зупинках розміщатимуть і невеликі торгові приміщення. Невдовзі буде оголошено конкурс на право облаштування перших 30 зупинок. Однак коли ці зупинки побудують – питання часу. Все впирається в організацію схеми руху у місті.
Запитання № 2
На міському озері є прекрасне місце для відпочинку – це острівець. Однак, на жаль, він не облагороджений і не облаштований для того, аби іванофранківці мали змогу там культурно відпочивати. Чи планується встановити на острові принаймні лавочки для відпочинку?
2 – Щодо облаштування острову, що на міському озері. На весні було розроблено програму щодо впорядкування скверів у місті Івано-Франківську. Обрали 13 об’єктів. Це є покинуті сквери, які ще з часів радянської влади ніхто не впорядковував. Згідно розробленої програми цього року у Івано-Франківську мало з’явитися 7 скверів європейського типу. Які б передбачали наявність лавок для сидіння, дерев’яних парасольок та деяких елементів для дитячих розваг.
Перші сквери мали з’явитися:
1 – на розі вулиць. Гетьмана Мазепи – Гординського – вартість 6890 грн – час виконання - червень 2007р.
2 – на площі Ринок – вартість - 5350 грн. –час виконання - червень 2007р.
3 – між вулицями Дністровська – Шпитальна – вартість – 16780 грн.– час виконання - липень 2007р.
4 – на вулиці. Грюнвальдська – вартість – 16830 грн. – час виконання - липень 2007р.
5 – острів на міському озері – вартість - 21400 грн. – час виконання - серпень 2007 рр.
6 – пагорб за будівлею ОДА з пробиванням пішохідної алеї від вулиць. Вірменської до вулиці. Шпитальної – вартість - 21240 грн. – час виконання - серпень 2007 р.
7 – на розі вулиць. Незалежності – Шухевичів – вартість - 15300 грн. – час виконання - вересень 2007р.
На виконання цих робіт необхідно 103790 гривень. За словами першого заступника міського голови В. Швадчака, дані роботи мали би фінансуватися з фонду соціально-економічного розвитку міста. На засідання XIX сесії міської ради було винесено рішення «Про програму фінансування проектних робіт по благоустрою скверів в центральній частині міста Івано-Франківська». Відповідно депутати мали прийняти рішення про затвердження проекту рішення «Про програму фінансування проектних робіт по благоустрою скверів центральної частини міста Івано-Франківська». фінансове управління виконавчого комітету міської ради мало би виділити кошти на оплату вищевказаних робіт.
Проте через те, що XIX сесія міської ради була зірвана депутатами фракцій БЮТ та Наша Україна, які складають більшість в міській раді, дані кошти не поступили. Відповідно а ні продовжити вже початі роботи, а ні розпочати благоустрій нових скверів не можливо.
Запитання №3
Віддавна щоразу після дощу під мостом на вулиці Набережна збирається дуже багато води. Це створює незручності для водіїв. А іноді призводить до непередбачуваних наслідків для авто. До прикладу, в неділю, 12-го серпня, тут зламався новий автомобіль Лада. Проїжджаючи через велику калюжу у нього стався порив поршня. І тепер власнику треба викласти близько 2 тисяч гривень за ремонт автівки. Коли і як комунальна служба міста наведе лад на цій території?
3 – щодо води, яка збирається під мостом на вулиці Набережна. Біля 5 років, за словами начальника ЖКГ міста П. Косюка там не проводився капітальний ремонт дорожного полотна. А те що є було покладене з порушенням технологічних норм. Через що асфальт знищено і під час дощів збирається вода. Наразі до завершення іде капітальний ремонт самого моста. Після чого, запевнив начальник ЖКГ міста П. Косюк, дорожнє полотно під постом буде відновлено.