Вчора, 14 серпня 2007 року, після оголошення міським головою Івано-Франківська В. Анушкевичусом про зрив XIX сесії міської ради, Віктор Анушкевичус дав короткий брифінг для ЗМІ Івано-Франківська.
Ігор Марковський - ТРК «3 - студія»
Якщо ішла мова про зміну складу виконавчого комітету то які прізвища можуть з’явитися, а які зникнуть з виконкому?
Що стосується зникнення прізвищ – коли я звітувався як міський голова і члени виконавчого комітету, там була критика, але виконавчий комітет не пішов у відставку і не помиляється той, хто взагалі нічого не робить. Люди працюють на своїх робочих місцях. Можливо декому бракує креативності однак те що члени виконавчого комітету виконують свої обов’язки і стараються зробити все для них можливе зоб дійсно в місті стало краще – це є факт. Умова стояла про розширення і введення додаткових членів і навіть додаткових посад. Сьогодні в порядку денному, на першому пленарному засіданні, ми домовилися на погоджувальній раді, що не цього питання, тому що вчора на погоджувальній раді, враховуючи всі ті домовленості, я їх виклав на папері у вигляді політичної угоди. І перш ніж сформувати виконавчий комітет, і це моя пропозиція і я вважаю її правильною, я запропонував підписати політичну угоду з тими політичними силами, які будуть делегувати своїх партійців у члени виконавчого комітету. Аспекти цієї угоди я вам зачитав. І один із серйозних пунктів цієї угоди, там ми не розписували дуже багато пунктів, саме основне, це сторони домовляються забезпечити конструктивну роботу виконавчого комітету і Івано-Франківської міської ради чого на привеликий жаль зараз немає.
Ігор Марковський - ТРК «3 - студія»
Збільшення членів виконкому сприятиме нормальній роботі і чи не потягне це додаткових видатків з бюджету ?
Коли припиниться в сесійній залі ця вакханалія і коли почнеться реальна робота - це буде корисніше, ніж трошки підніметься фонд заробітної плати. Це не є велике збільшення і навантаження на міський бюджет
Галина Брухаль – газета «Світ молоді
Як Ви бачите наступний розвито подій?
Я думаю і сьогодні і завтра будуть проведені консультації з тими політичними силами, які покинули сьогодні сесійну залу з тим щоб на якесь компромісне рішення і щоб міська рада продовжила роботу. Тому що є повноваження міського голови і в рамках цих повноважень я здійснюю свою роботу. Є повноваження виконавчого комітету, але є виключно компетенція ради і без рішення ради ті самі питання про виділення коштів з резервного фонду (в нас відбулася пожежа потрібно терміново давати гроші на Ерот даху тому що ми входимо в осінь і люди просто лишуться відкритого неба) і інших багато питань, які виключно в компетенції сесії. Тому я, як міський голова це розумію і прикладу максимум зусиль щоб вийти на якесь компромісне рішення і щоб міська рада почала працювати.
Галина Брухаль – газета «Світ молоді
Сьогодні Івасютин вкотре звинуватив що пізно надали матеріали на сесію. Скажіть конкретно коли вони отримали папери?
Якщо говорити конкретно то засідання виконавчого комітету проводилося в два етапи – 19 липня і 24. і відповідно відразу після того були роздані депутатам матеріали. Десь в районі 10 днів, що відповідає регламент Івано-Франківської міської ради. Весь пакет документів був розданий. Те що виникли додаткові питання – це є життя і по ходу виникають питання, які необхідно терміново вирішувати. Але що стосується бюджетних питань, на них саме був зроблений акцент, то ці матеріали були роздані заздалегідь відповідно до регламенту.
Ірина Шкапій – «Українські новини»
Ви зверталися в СБУ з приводу захисту Вашої безпеки. Чи є якась реакція правоохоронних органів на Вашу заяву?
Що стосується СБУ, я отримав лист, в якому вони повідомили, що за підслідністю направили матеріали в міліцію, а відповідне рішення на відкриття кримінальної справи по цьому факту приймає прокуратура. І в листі за підписом першого заступника голови СБУ в Івано-Франківській області Романа Мирославовича Бубни сказано, що вони вбачають в цьому ознаки злочину за ст. 129 ККУ Але, поки що, ніякої постанови в прокуратурі, наскільки мені відомо, не приймали і питання відкрито.
Тарас Кобець - журналіст
Ви є кандидатом у народні депутати чи підете Ви у відпустку?
Давайте ми владнаємо цю ситуацію з Івано-Франківської міської радою. Так, я є депутатом в народні депутати, але вкотре повторюю, я не збираються іти в народні депутати, я просто підтримую той список НУНС і я є членом УНП яка є суб’єктом мегаблоку НУНС, то я планував і можливо так і зроблю, я піду у відпустку з тим аби ніхто не звинуватив мене в упереджених діях під час виборчого процесу.