Вже неодноразово на апаратній нараді міськвиконкому міський голова Віктор Анушкевичус звертав увагу комунальників на сміттєзвалища на берегах обох Бистриць. Ті ж в свою чергу виправдовувались – мовляв ми робимо все можливе аби прибрати сміття, проте якби самі відпочиваючі хоча б трішки подбали про чистоту берегів, таких сміттєзвалищ не було б. Суть в тому, що сумління наших громадян ще досі дорівнює нулю. Прийти на ріку з пакетами повних їжі у них розуму вистачає, а от забрати пусті пляшки та залишки спожитого із собою і викинути у смітних ні розуму, ні сил немає. Найлегше кинути сміття десь у корчі, а може перегниє, тай з чистою душею та пустими руками піти додому.
Розуміючи, що виховувати людей у цьому плані довго, а сміття позбутися треба вже тепер, міський голова видав розпорядження згідно якого щосереди береги Бистриць прибирають працівники установ та організацій міста. Щотижня вже понад місяць біля 75 осіб в рукавицях та з пакетами для сміття в руках прибирають сміття за горе – відпочивальниками. Наведемо список сумлінних працівників установ та організацій, які щосереди виходять на прибирання.
Прибирання лівого берега р. Бистриця Солотвинська від озера по вулиці Хіміків: 1 – спортивний комплекс Медичного університету – 4 особи; ШРБУ – 31 – 3 особи. ЖЕО – КГД – 4 особи; ЖЕО 5 – надали трактор. Приьирання правого берега р. Бистриця Солотвинська від границі с. Крихівці до вул. Зв ” язкової: тисменицька районна газета „Вперед” – 1 особа; обласний центр науково-технічної творчості – 1 особа; п.п. Кахнич М.Я. – 1 особа; місцеве телебачення „402 канал” – 1 особа; магазин „Мрія” – 1 особа. Від вулиці Зв’язкова до вул. Надрічна до мосту: ТзОВ „Центорія” – 1 особа; кафе „Незабудка” – 1 особа; ПМК – 4 – 1 особа; КП „ДКЕУ” – 2 особи. Бистриця Солотвинська від залізничного мосту: ТзОВ „Капітель” – 2 особи; ДМП „Івано-Франківськтеплокомуненерго” – 3 особи; коледж електронних приладів – 3 особи. Бистриця Солотвинська лівий берег від садового товариства „Каскад” до с. Вовчинці: муніципальний ринок – 2 особи; ЖЕО 1 – 1 особа + трактор ; АЗС „ОККО” – 2 особи; ТзОВ „Гаразд Україна” – 1 особа. Бистриця Солотвинська лівий берег від вул. Хоткевича до УТН „Восток”: кмп’ютерний клуб – 3 особи; кмп’ютерний клуб – 2 особи; ТзОВ „Аверс” – 3 особи; ДНЗ „Квітка Карпат” – 1 особа. Бистриця Надвірнянська лівий берег від мосту на вул. Коновальця до вул. Василишина: КП „Водоекотехпром” – 6 осіб; магазин „Фаворит” – 2 особи; ЖЕО 4 – 6 осіб + машина. Бистриця Солотвинська лівий берег від УТН „Восток” до ГБК 14 та правий берег від АТК – 2222 до границі між с. Угорники – с. Підлужжя: ЗАТ „Прикарпатспецбуд” – 2 особи; ремонтно – транспортна дільниця – 2 особи; магазин „Зелений світ” – 2 особи; комплекс „Фараон” – 2 особи; станція Івано-Франківськ – 2 особи; ЖЕО 6 – 6 осіб + трактор; крок ЛТД – 1 особа.
Проте і серед організацій та установ виявилися такі, яким байдуже до проблеми сміття на берегах Бистриць, хоча не виключено що працівники даних підприємств також відпочивають на ріці. Зокрема до прибирання минулої середи так і не долучилися: ВАТ „Галичина”, перукарня „Валентино”, ТЦ „Маневр”, кафе „Експресо”, ПП „Захист С”, ПП „Лоцман”, МП „Прикарпатський коровай”, магазин „Вінісін”, магазин „Пісня”, магазин „Мрія”, ВАТ „Промприлад”, ВАТ „Укртелеком”, міське управління земельних ресурсів, магазин „Аскона” та Асоціація міст України.