31 липня 2007р. в м.Ужгороді відбулися громадські слухання Програми прикордонного співробітництва між Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Україною на 2007-2013 роки в рамках Європейського інструменту сусідства та партнерства, в яких прийняв участь завідувач сектору сталого розвитку відділу енергозбереження та комунальних підприємств І.Дмитрученко.
Головна мета програми була сформульована наступним чином: “розширення та поглиблення соціального та економічного співробітництва між регіонами України та країнами ЄС, які мають спільний кордон, раціональними екологічними, соціальними та економічними методами”.
Для досягнення мети передбачається реалізація ряду заходів за пріоритетними напрямами: підтримка економічного та соціального розвитку, покращення стану навколишнього середовища та підвищеня ефективності прикордонної служби. Для досягнення вказаних цілей ЄС передбачає виділити на сім років 68 млн. євро, в т.ч. для України – 27 млн. євро.
Перший конкурс на отримання грантів на виконання вищевказаної програми буде оголошено в І півріччі 2008р.