19-22 липня 2007 р. неподалік села Ждиня (Польща) відбувся ХХ V Міжнародний фестиваль “Лемківська ватра”.
На фестиваль прибули гості з різних куточків світу, зокрема з Угорщини, Словаччини, України (Полтави, Львова, Івано-Франківська, Калуша), які бережуть лемківську культуру.
З Івано-Франківська на лемківському святі побувала народна аматорська лемківська хорова капела “Бескид” міського Народного дому (худ. керівник та диригент - заслужений працівник культури України Петро Чоловський).
Почесним гостем фестивалю був президент України Віктор Ющенко.