22 червня в Національному університеті „Острозька академія” на Рівненщині Президент України Віктор Ющенко презентував пакет своїх соціальних ініціатив. У презентації взяли участь голови обласних державних адміністрацій.
Чому саме в Острозькій академії відбувся цей захід?
- Насамперед тому, що звідси йдуть витоки нашої освіти і саме тут, у відродженій у незалежній Україні академії, відбувся український духовний ренесанс, - відзначив Президент. – Це дійсно святе місце, я відчуваю його особливу духовну ауру і щиро заздрю людям, які тут живуть.
Президент переконаний, що вичерпну відповідь на цей виклик дадуть його соціальні ініціативи, які він пропонує втілити в життя з 2008 року, після того, як завершаться вибори в вляжуться передвиборчі пристрасті.
Ініціатива перша ключова: мінімальна заробітна плата з 1 січня 2008 року має стати не менше ніж 500 гривень – адже всі інші обрахунки та стандарти починаються з мінімуму.
Ініціатива друга: гідна оплата праці в бюджетній сфері через запровадження єдиної тарифної сітки в повному обсязі. Це дасть змогу збільшити заробітну плату працівникам науки, освіти, медицини, культури, військовослужбовцям та правоохоронцям на 58 відсотків.
Ініціатива третя: підтримка сільської інтелігенції через встановлення 20-відсоткових надбавок до посадових окладів сільських вчителів, медиків, працівників культури.
Ініціатива четверта: гідне грошове забезпечення військовослужбовців строкової служби через збільшення розміру їх утримання, який сьогодні становить 51 гривень, щонайменше вдвічі.
Ініціатива п’ята: с праведливі пенсії, які залежать від стажу роботи, заробітку та кваліфікації працівника. Президент навів такий приклад: сьогодні пенсії прибиральниці з 25-ти річним стажем та лікаря-хірурга з 37-им річним стажем практично однакові й становлять 418 та 412 гривень. При запропонованому соціально справедливому підході пенсія хірурга зростає до 764 гривень уже сьогодні. У перспективі ж, вважає Президент, для людей старших діятиме солідарна система обрахунку пенсій, молодші ж користуватимуться накопичувальною.
Ініціатива шоста: збільшення державної допомоги при народженні другої дитини до 15 тисяч гривень. Після збільшення розмірів державної допомоги при народженні дитини кількість новонароджених зросла до 8 відсотків – однак смертність в Україні все ще вдвічі перевищує народжуваність. А це, зрозуміло, не на користь українській перспективі.
Ініціатива сьома: підвищення розмірів державної допомоги на дітей у багатодітних сім’ях. Сьогодні мінімальний розмір допомоги на дитину становить 205 гривень, після впровадження президентської ініціативи це буде половина прожиткового мінімуму, тобто близько 300 гривень.
Ініціатива восьма: підвищення розміру стипендій для дітей-сиріт. Нинішній розмір стипендії студента-сироти – 236 гривень. Президент пропонує підвищити його до 1050 гривень (подвійного прожиткового мінімуму з урахуванням доходів).
Ініціатива дев’ята: поліпшення доступу до медичної допомоги на селі. Протягом 2008 року кожен ФАП та сільську амбулаторію пропонується забезпечити машинами „швидкої допомоги”.
Президент зазначив, що втілення в життя цих ініціатив безпосередньо стосується 14 мільйонів пенсіонерів та працівників бюджетної сфери. Однак це не означає, що держава обійде увагою інші категорії населення. Він закликав по – іншому подивитись на основи наших соціальних пріоритетів і, змінити підходи до управління економікою держави, навитись заробляти гроші: адже сьогодні 50 відсотків економіки все ще працює в тіні.