Бродячі собаки та коти – проблема номер один чи не кожного міста чи села України, а донедавна і кожного європейського міста. Однак якщо на Заході дане питання вирішили за допомогою побудови притулків для бездомних тварин (собак чи котів виловлюють та стерилізують) то в Україні ця проблема досі залишається відкритою. Окрім 2 міст – Миколаєва та Одеси де вже рік працюють притулки для бездомних собак та котів, проекти яких створили німецькі фахівці.
Минулого року міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус пообіцяв, що такий притулок буде і в обласному центрі Прикарпаття. На 2007 рік на побудову такого притулку з міського бюджету було виділено 450 тисяч гривень. Досі у Івано-Франківську проблему бродячих тварин вирішувало просто – АТП 0928 має бригаду яка присипляє бездомних тварин, а далі тіла або закопують, або відправляють в Коломию де трупи переробляють на костне борошно. З появою закону « Про захист тварин від жорстокого поводження» політика до бездомних тварин змінилася. За словами першого заступника міського голови Володимира Швадчака, до собак та котів, які з різних причин не мають господаря, необхідно ставитися гуманно. Не присипляти, а відловлювати і стерилізувати. Проте куди дівати таку тварину далі – не відомо. Тому і постало питання побудови притулку для бездомних тварин. Управління ЖКГ міста провело обстеження Тисменицького ат Тлумацького районів на предмет розміщення на їх території такого притулку. Проте, як виявилося, в с. Павлівка вже існує щось подібне до притулку. Колишній мешканець Івано-Франківська Юрій Чорний в с. Павлівка живе біля 10 років. Ще проживаючи на вул. Чорновола в обласному центрі, чоловік шкодуючи бездомних собак забирав їх до себе. На подвір’ї особняка, де він жив, облаштував вольєр. Сусіди, бачачи доброту Юрія, почали підкидати йому собак або просто приносили на утримання і ніколи вже не забирали. Юрій за власні кошти годував та лікував тварин. Так на подвір’ї зібралося біля 20 особин. Проте з десяток років тому Юрій Чорний продав особняк і перебрався в с. Павлівка разом з усіма собаками. Сьогодні, каже головний еколог області Віктор Кліт, у Юрій біля сотні собак. Тисменицький ветеринарний лікар допомагає чоловікові доглядати тварин. Минулого року Юрій Чорний зібравши всі необхідні дозволи звернувся до обласної влади з проханням допомогти облаштувати притулок. На його запит пообіцяли виділити 100 тисяч. Гроші мають надійти вже цього року. Однак обласна та міського влада вирішили об’єднати зусилля. На нараді в першого заступника міського голови було погоджено створити робочу групу, яка б оглянула місце де наразі утримуються собаки, і маючи напрацювання в плані будівництва притулку від Одеси та Миколаєва, розробити свій проект притулку і скласти його кошторисну вартість.
Аби впорядкувати дану роботу визначено поділити тварин на три категорії: 1 – тварини, які колись мали господаря і є прирученими; 2 - тварини які є бездомними однак живуть біля певних установ, магазинів чи в дворах і який люди підкормлюють і вони є напівприрученими; 3 – тварини дикі і становлять певну загрозу для людей. Тварин першої категорій запропоновано стерилізувати і залишати на утримання в притулку, тварин другої категорії теж стерилізуватимуть і відпускатимуть проте їх маркуватимуть (нашийниками з номером чи чіпами ) аби відстежувати їх життя. Щодо тварин 3 категорії вирішено, якщо тварина невиліковно хвора – її присиплятимуть, якщо ні то триматимуть в притулку.
Наразі вже є згода кількох ветлікарів працювати в даному притулку безкоштовно. Залишилося вирішити питання як тварин годувати. Юрій Чорний запропонував налагодити співпрацю з м’ясокомбінатами які працюють в місті та з центральним ринком аби ті постачали в притулок відходи. Перший заступник міського голови Володимир Швадчак запропонував долучити до цієї справи і громадськість. В Івано-Франківську є чимало бізнесменів, які тримають тварин. Тому і вони могли внести свою лепту в дану справу.