Влітку учні загальноосвітніх шкіл міста мають можливість оздоровитися в мальовничому куточку нашого Прикарпаття – в туристичних притулках сіл Кобаки, Річка, Яворів Косівського району.
З 25 червня 2007 року розпочали свою роботу туристичні притулки для школярів загальноосвітніх шкіл № 5, 10, 11, 13, 22, 24, гімназій № 3 та міської станції юних техніків. У ці незабутні дні школярі насолоджуються красою наших Українських Карпат. Діти не тільки відпочивають, вбирають в себе тепло літнього сонця, чистоту гірського повітря, смакують лісовими дарами, але й одночасно під час одноденних туристичних походів вивчають фізико-географічні особливості Карпатської гірської зони, ознайомлюються із різноманітністю рослинного і тваринного світу, збирають деякі види лікарських рослин. У післяекскурсійний час учні активно відпочивають, граючи в різноманітні рухливі та найпопулярніші спортивні ігри: футбол, баскетбол, волейбол, настільний теніс, бадмінтон.
Літо у Карпатах продовжується – до кінця липня у туристичних притулках ще відпочинуть учні ЗШ №12, 16, 17, 19, 25 та гімназії № 2 міста Івано-Франківська.