В середині червня цього року група учнів з м. Вільнюса в кількості 50 чол. разом з батьками відпочивали в оздоровчому комплексі “Лімниця”, що знаходиться у підпорядкуванні виконкому Івано-Франківської міської ради. Литовські діти зустрічались із своїми ровесниками-учнями шкіл міста, спільно відпочивали, проводили спортивні змагання, екскурсії визначними місцями Карпатського краю.
На запрошення мера Тракайського району Вітаутаса Петкявичуса 20 школярів міста із Української гімназії № 1, СШ № 1, 5, 11, ЗШЛ № 23, приватної школи “Перша ластівка” 15 липня відбули у Литву.
Міська влада на чолі з В.Анушкевичусом, начальником управління освіти і науки М.Вересом допомогла в організації даної поїздки та придбанні сувенірів.
Під час екскурсії учні ознайомляться із столицею Вільнюсом, зустрінуться з мером м. Тракай, познайомляться із системою освіти, досягненнями науки і культури, позмагаються у спорті, відвідають льодове шоу у відпочинково-туристичному комплексі “ Akropolis ”, зустрінуться із ровесниками у Центрі молодіжного туризму, відпочинуть у спа-центрі “ Trasalis ”, поглиблять свої знання з мов, розширять країнознавчі знання, знайдуть нових друзів.
Ця пізнавальна поїздка збагатить івано-франківських школярів, допоможе їм познайомитись із життям і побутом литовців, їх історією, традиціями та звичаями.