11 липня міський голова Івано-Франківська Віктор АНУШКЕВИЧУС провів зустріч із представниками Міжнародної молодіжної громадської організації «Інтернаціональна федерація асоціацій студентів-медиків - Україна» ( IFMSA - UKRAINE ).
Під час зустрічі міський голова повідомив, що Івано-Франківське представництво IFMSA - UKRAINE вже другий рік приймає участь у програмах професійного та наукового обміну студентів-медиків. Так, у 2006 році троє студентів з Івано- Франківського державного медичного університету (ІФДМУ) взяло участь у 4-х тижневому стажуванні у Німеччині та Італії. Відповідно Івано-Франківська сторона приймала трьох студентів з Сербії, Чехії та Польщі, які проходили стажування на клінічних базах ІФДМУ.
Цього року від IFMSA - UKRAINE їде 15 студентів до Мальти, Італії, Франції, Польщі, Чехії, Швейцарії, Латвії, Словаччини та Німеччини.
У липні 2007 року перейняти досвід по даних навчальних програмах приїхало 9 студентів:
1. Гарастова Анна, студентка 4 курсу медичного факультету Мазарикського медичного університету (Чеська Республіка).
2. Кароль Франковські, студент 4 курсу стоматологічного факультету Біялистокського медичного університету (Польща).
3. Олівейро Хелено де Пайва, студент 3 курсу медичного факультету Федерального університету Ріо Гранде до Норте (Бразилія).
4. Гайдученія Марія, студентка 4 курсу медичного факультету Познанського медичного університету (Польща).
5. Джон Ігое, студент 4 курсу медичного факультету Далхаузького медичного університету (Канада).
6. Кортоглу Гокхан, студент 3 курсу медичного факультету Керрафського медичного університету (Туреччина).
7. Валле Кампо Альба, студентка 2 курсу медичного факультету Кантабрійського університету (Іспанія).
8. Куеста Гарсія Беатріз, студентка 2 курсу медичного факультету Кантабрійського університету (Іспанія).
9. Кінтеро Єлена, студентка 2 курсу медичного факультету Риякого університету (Латвія).
Студенти беруть участь у навчально-професійному стажуванні на клінічних базах ІФДМУ. Взимку до Івано-Франківська приїдуть ще 2 студентів з Бразилії та Тайваню.
ДОВІДКА
Міжнародна молодіжна громадська організація «Інтернаціональна федерація асоціацій студентів-медиків - Україна» (IFMSA-UKRAINE ) заснована у 1951р. Налічує більше 1 000 000 членів серед 104 країн світу.
Організація займається науковими і професійними обмінами, проблемами репродуктивного здоров'я та ВІЛ/СНІД, проводить тренінги та інші види просвітницької діяльності.
У Івано-Франківську локальний осередок працює більше 3-х років при Івано-Франківському державному медичному університеті і налічує близько 20 членів. За три роки члени організації неодноразово брали участь у міжнародних науково-практичних конференціях медичного та освітньо-профілактичного спрямування. Налагодили співпрацю по проекту «Students Health Dialog» зі студентами з німецького університету Віттен-Гердеке по програмі профілактики ВІЛ/СНІД серед молоді, яка втілилась у проведенні тренінгів серед школярів та студентів Івано-Франківська, участь у акціях по профілактиці ВІЛ-інфекції та ін.