5 липня відбулося перше організаційне засідання Комітету з розробки стратегічного плану розвитку сіл, які входять до Івано-Франківської міської ради. В засіданні взяли участь міський голова Віктор Анушкевичус, заступник міського голови З.Федорук, консультант проекту "Економічний розвиток міст" О.Федорович, члени Комітету - голови сільських рад, представники від сільських рад, виконавчого комітету, громадських організацій, а також ЗМІ.
Відкрив засідання Комітету міський голова Віктор Анушкевичус, який наголосив про важливість питання розвитку громад сіл, що входять до Івано-Франківської міської ради. Економічний розвиток - це важлива складова діяльності усіх громад, орієнтованих на майбутній розвиток. Нею займається все більше посадовців місцевої влади та лідерів громад у всьому світі. А Стратегічний план - це відображенням прагнень всієї громади. Віктор Анушкевичус запевнив, що міська влада сприятиме в розробці стратегічного плану сіл.
Заступником міського голови З.Федорук, головою Комітету, відмічено, що загальною метою стратегічного планування розвитку приміських сіл є домогтися синергічного поєднання зусиль і ресурсів сільських громад та міської громади задля досягнення найбільш оптимального результату в розвитку громад.
В рамках стратегічного планування розвитку сіл на першому етапі буде здійснено оновлення профілю громади Івано-Франківська з виокремленими даними для порівняння по приміських селах. При цьому буде вивчено ресурс кожного села. Важливо, щоб кожна громада мала доступ до необхідних даних про себе, щоб робити реалістичні й достовірні висновки щодо свого економічного сьогодення й майбутнього.
Крім аналізу даних як компоненту вивчення середовища, багато інформації про діловий клімат у громадах та про плани щодо майбутніх інвестицій або щодо їх виведення з міста планується отримати завдяки вивченню дослідженню думки мешканців сіл та місцевих підприємців.