Цієї неділі, 1 липня в Івано-Франківську відбулась урочиста академія з нагоди 100-річчя від дня народження Головного Командира Української Повстанської Армії Романа Шухевича та річниці проголошення Акту відновлення Української Державності, яке відбулось 30чевня 1941 року у Львові.
Не дивлячись на спеку зал Центрального Народного Дому був заповнений. Перед виступами творчих колективів міста з доповіддю виступив секретар Івано-Франківської міської ради Василь Бойчук (за фахом історик), який поряд з коротким життєписом легендарного Головнокомандувача УПА Романа Шухевича розповів про причини та наслідки проголошення Акту відновлення Української Державності.
День перед цим, якраз в річницю вищезгаданих подій, міською владою взято на себе зобов’язання спорудити гідний пам’ятник Провіднику Організації Українських Націоналістів Степанові Бандері, про що на урочистому віче заявив міський голова Віктор Анушкевичус.