30 червня, в День Державності, у Івано-Франківську освятили місце встановлення пам’ятника видатним провідникам українського визвольного руху XX сторіччя Степанові Бандері та Євгенові Коновальцю.
День, 30 червня, обрали не випадково. Саме цього дня у 1941 році у Львові було проголошено акт відновлення Української державності, а також даний захід приурочили до 100-річчя з дня рародження Головнокомандувача УПА Романа Шухевича.
Громада міста, представники політичних партій та громадських організацій, голова ОДА Роман Ткач, голова обласної ради Ігор Олійник та голова міста Івано-Франківська Віктор Анушкевичус – сааме ці люди долучилися до такої події, як освячення місця під будівництво прам’ятника С. Бандері. Цьогго разу промови про внесок провідників українського визваольного руху Степана Бандери та Євгена Коновальця у становлення вільної України були скромними, однак такими, що глибоко проникали в серця присутніх. Можливо саме так і потрібно згадувати тих, кому наше покоління має низько вклонитися за нинішню вільну, незалежну Україну.
Не залишили байдужими присутніх на урочистостях і слова провідника Карпатського проводу УПА Федіра Володимирського. ВІн подякував міській владі за те, що нарешті у місті Івано-Франківьску з’явиться омріяний пам’ятник Степанові Бандері. Адже саме міський голова Віктор Анушкевичус почув прохання громади міста та тих небагатьох воїнів УПА, що йшли пілч опліч з провідником українського визвольного руху, і доклав максимум зусиль аби дане питання з області мрій перетворилося на реальність. Кілька місяців тому міський голова Віктор Анушкевичус спільно з представниками громади міста, політичних партій та громадських організацій обговорили питання де має стояти пам’ятник та яким він має бути. Всі одноголосно погодилися, що пам’ятник має стояти на Європейській площі і буде там дві постаті – Степана Бандери та Євгена Коновальця. А вже 30 червня, в День Державності, було освячено місце під будівництво пам’ятника. Міський голова Віктор Анушкевичус пообіцяв, що пам’ятник не стане довгобудом. Розуміючи всю відповідальність перед громадою та вагомий внесок Степана Бандери та Євгена Коновальця у становлення нашої держави, міський голова запевнив, що вже до 100- річчя від дня народження Степана Бандери у Івано-Франківську стоятиме пам’ятник провіднику українського визвольного руху.