З метою забезпечення змістовного відпочинку дітей під час літніх канікул, зміцнення зв’язків та співпраці з європейськими країнами м. Івано-Франківськ прийняв на відпочинок у позаміський оздоровчий комплекс “Лімниця” делегацію школярів та батьків із Антакалнської середньої школи м. Вільнюс (Литва).
Разом з литовськими школярами відпочивали діти та педагоги ЗШ № 2, ЗШІ №1, приватної школи “Перша ластівка”. Відбулась зустріч активістів батьківської громадськості міст Вільнюса та Івано-Франківська.
Програма перебування гостей з Литви була дуже насиченою. Відразу по приїзді для них була організована екскурсія вечірнім Івано-Франківськом. Після цього уся делегація прибула в позаміський оздоровчий комплекс “Лімниця” (с. Вістова Калуського району), де її гостинно зустріли хлібом і сіллю, українськими народними танцями та вишитими рушниками діти зі шкіл м. Івано-Франківська та колектив оздоровчого комплексу.
Упродовж триденного перебування литовські школярі побували на багатьох екскурсіях, метою яких було ознайомити дітей та їх батьків з традиціями Прикарпатського краю. Гості відвідали замок у с. Пнів та м. Яремче, побували на водоспаді та сувенірному ринку гуцульських виробів.
Чудові краєвиди відкрилися перед очима дітей з канатно-крісельної дороги у смт. Ворохта, особливо запам’яталася г. Говерла, таємниче оповита хмарами, гордість Гуцульської землі.
Побачили діти багато цікавого і на Бойківщині. Відвідини Гошівського монастиря і Чудотворної ікони Матері Божої не залишили байдужою жодну дитячу душу.
Після цікавих денних екскурсій діти поверталися у табір “Лімниця”, де на них чекала смачна вечеря. Після вечері для гостей організовувалась вечірня варта, влаштовувалося співоче поле, де розучувалися українські та литовські пісні, танці, ігри. Незабутньою стала для них українська дискотека .
Зустріч литовської делегації з міським головою Віктором Анушкевичусом залишила особливий присмак приємної і незабутньої зустрічі, а сувеніри будуть приємною згадкою про ті теплі літні червневі дні, проведені на Прикарпатті.