«Недільні громадські слухання, організовані «Нашою Україною», БЮТом та Громадським форумом Івано-Франківська - не що інше як підготовка громадської думки як бази для очорнення діяльності міського голови та виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та підготовка грунту для відставки виконкому», – вважає депутат міської ради Богдан Чупірчук. За його словами організатори громадських слухань не мали на меті дати об’єктивну оцінку діяльності виконавчого комітету за рік роботи (як це зазначалося організаторами в оголошеннях про проведення громадських слухань), а навпаки, робилося все, аби в очах громади виконавчий комітет міської ради виглядав, як бездіяльний, шкідливий та негативний орган місцевого самоврядування. Задля цього під час слухань організатори не навели жодного позитивного моменту в роботі міського голови та виконкому (хоча при об’єктивному розгляді роботи вказується на здобутки та недоліки в роботі влади), діяльності надавалася виключно негативна оцінка, яка в більшості базувалася на емоціях, а не на фактах. ( Слід зауважити, що лише визнання Івано-Франківська найкращим містом за рівнем життя говорить про позитивні здобутки в спільній роботі влади та громади міста).
Домагаючись своєї мети, організатори оголосили, що учасники громадських слухань вирішили: 1 – визнати роботу міського голови міста Івано-Франківська п. Віктора Анушкевичуса та очолюваного ним виконкому незадовільною; 2 – рекомендувати сесії міської ради надати адекватну оцінку діяльності міського голови п. Віктора Анушкевичуса за рік перебування на посаді; 3 – рекомендувати сесії міської ради прийняти відповідне рішення щодо розпуску діючого виконавчого комітету міської ради та сформувати новий склад виконавчого комітету пропорційний представленню політичних партій в міській раді та за участю громадських організацій, профільних асоціацій.
Проте, зазначив Богдан Чупірчук, дане рішення не може бути легітивним. І даний факт на лице. На початку проведення слухань ведучий оголосив, що в залі присутні 285 осіб. Проте під завершення громадських слухань кількість людей зменшилася більше ніж на половину. Організатори вирішили провести перереєстрацію. Яка показала, що в залі присутні лише 146 учасників слухань. Тобто люди просто не дочекалися завершення слухань і покинули залу.
Зауважимо, що проведення перереєстрації є непередбачуваним кроком організаторів, який не регламентований жодними умовами щодо проведення громадських слухань. Проте організатори за основу взяли цифру 146 і провели голосування. За прийняття вищевказаного рішення голосувало 119 присутніх у залі. Така невідповідність вказує на те, що організатори не змогли забезпечити належного порядку при організації таких слухань і як результат жодних рішень не можна було прийняти, оскільки згідно норм та правил проведення слухань при прийнятті рішень за основу береться кількість присутніх на початку слухань (тобто 285 ). Тому, зауважує радник міського голови Михайло Коник, прийняте на слуханнях рішення про незадовільну роботу міського голови та виконавчого комітету не може бути легітивним, оскільки за його прийняття голосувало 119 осіб, які не становлять навіть більшої половини від усіх присутніх на початку слухань. .
Тобто, рятуючи ситуацію, організатори вдалися до шахрайства, провівши перереєстрацію присутніх у залі і перетворили важливий для громади та влади захід на фарс. До того, зауважує Богдан Чупірчук, простежувалось, що більшість присутніх представляють не стільки міську громаду, скільки є представниками кількох політичних сил – «Нашої України», БЮТу та Громадського форуму Івано-Франківська, які переслідували мету очорнити владу.
За словами представників виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради такі громадські слухання необхідно проводити. І як зауважив міський голова Віктор Анушкевичус, представники виконкому мають більше спілкуватися з громадою міста, громадськими організаціями та політичними партіями. Проте, додав міський голова, громадські слухання не повинні носити упереджений характер. Віктор Анушкевичус каже, що недільні слухання носили суто упереджений характер. Людям, що прийшли на слухання, вже наперед роздали готове рішення про визнання роботи міського голови та виконкому незадовільною, тим самим налаштувавши присутніх проти представників виконавчого комітету і деякою мірою сформувавши негативну думку про діяльність міського голови та виконкому.