Міжнародний менеджер програми Представництва Організації Об’єднаних Націй в Україні «Муніципальна програма врядування і сталого розвитку» доктор Джейсіг Сах зустрівся з виконавцями спільного проекту Європейської Комісії та Івано-Франківської міської ради щодо запровадження системи роздільного збирання, сортування і переробки твердих побутових відходів в Івано-Франківську, що здійснюється в рамках програми Тасіс.
Мета спілкування доктора Д.Саха з виконавцями проекту Тасіс – оцінити соціальний ефект нового підходу до управління побутовими відходами.
Щоб з’ясувати це, доктор Д.Сах провів робочу зустріч з представниками проекту безпосередньо в офісі, спілкувався з підприємцями, що переробляють відсортовані тверді побутові відходи, комунальними службами міста, цікавився думками представників органів самоорганізації населення, жителів міста щодо запровадження нових підходів у комунальній сфері.
Всі з ким зустрічався доктор Д.Сах підтвердили думку, що роздільне збирання, сортування ТПВ – це правильний і ефективний підхід, який дозволяє зменшити шкідливий вплив відходів на довкілля і здоров’я людини, зокрема жиелів м. Івано-Франківська.
Команда ознайомила доктора Д.Саха з першими результатами виконання заходів, передбачених Проектом, зокрема шляхи і способи роботи з громадами міста Івано-Франківська, активістами, які підтримують цей Проект.
Зазначаємо, що між двома міжнародними проектами існують тісні зв’язки та партнерство, тому що обидва вони прагнуть спонукати громади вирішувати місцеві соціально-економічні проблеми, покладаючись як на власні сили і творчий потенціал, так і на співпрацю з владою.
Доктор Д.Сах поцікавився: як виживатиме програма покращення екологічного стану міста після завершення Проекту у наступному році?
Координатор Проекту Богдан Білик, підкреслив, що нині формуються партнерства з підприємцями - переробниками, перевізниками, сільськими радами приміських сіл. які готові співпрацювати заради чистого довкілля і вилучення зі сміття вторинної сировини для переробки.
Він сказав, що всі сторони - виконавці проекту, підприємці та місцева влада зацікавлені у формування мережі щодо роздільного збирання та сортування побутових відходів.
Крім того, керівник Проекту Володимир Гудима додав, що кілька громадських активістів виступили з ініціативою відновити мережу заготівельно-збутової кооперації у цій сфері і дехто з них вже зареєстрували виробничий кооператив.
Отриману інформацію доктор Д.Сах представить на засіданні Ради Європи у Швейцарії, де будуть розглядатися проблеми поводження з твердими побутовими відходами.