Привітати Івано-Франківців з відкриттям Льодового палацу завітав Член збірної команди України з хокею, майстер спорту міжнародного класу, срібний призер Клубних Чемпіонатів Європи, чемпіон України, учасник дев’яти чемпіонатів світу, учасник Олімпійських ігор 2002 року в Солтлейксіті Ярослав Завальнюк.
Народився Ярослав Завальнюк в Києві 33 роки тому. В сім років хлопчина почав займатися хокеєм в столичній школі «Сокіл». Проте з початком Незалежності хокей в Україні почав розпадатися і хлопчина в 95 році поїхав в Росію. Грав Ярослав Завальнюк в російська Лізі, яка вже на той час займала друге місце серед найкращих.
На відкриття Льодового палацу Ярослав Завальнюк до Івано-Франківська привіз Кубок Чемпіонів суперліги Росії, який займає друге місце після кубка Стенлі. Аби привести кубок до нашого міста довелося забезпечувати його охорону, оскільки кубок вили в «оружейной палате Росии» і окрім золота він містить ще 30 кілограм чистого срібла .
На думку Ярослава Завальнюка, відкриття такого Льодового палацу – це крок України до відродження хокею в державі, а для Івано-Франківська ще одна сходинка на шляху до Європи. На сьогодні, відновлення хокейного спорту необхідна справа, переконаний Ярослав. В Україну повертаються професійні хокеїсти, до того ж пам’ять про хокей, як про вид спорту, залишилася лише в старшого покоління та у тих кому за 25 років. Діти навіть гадки не мають що таке хокей. А це, каже Ярослав, саме той вид спорту, який допоможе забрати нашу молодь з дворів, зайняти її корисним для здоров’я та й держави видом спорту. До того ж дитина, яка хоч раз спробувала себе на хокейному полі, стає фанатом цього виду спорту.
На сьогодні, каже Ярослав, хокей дуже популярний в Росії. Наразі там функціонує біля 200 катків. У Івано-Франківську, переконаний Ярослав, має бути не менше 5 льодових арен і одного великого катка для майбутнього матчу між збірними України та Росії.