ФАХІВЦІ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ ЗНАЙОМЛЯТЬСЯ ІЗ МЕТОДИКОЮ СКЛАДАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ БЮДЖЕТОМ ЗА ПРОГРАМНО-ЦІЛЬОВИМ МЕТОДОМ
У п'ятницю, 25 травня в приміщенні готелю "Станіславський" (м.Яремче, Івано-Франківська обл.) відбувся навчальний семінар на тему: «Управління міським бюджетом за програмно-цільовим методом», участь у якому взяли фахівці Державного казначейства України Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей. За результатами семінару фахівцям вручено сертифікати, які підтверджують успішне засвоєння навчального матеріалу по методиці складання та управління бюджетом за програмно-цільовим методом. Захід організовано і проведено експертами Проекту «Реформа місцевих бюджетів в Україні» (РМБУ).
У ході семінару консультанти Львівського регіонального консультаційного центру Проекту РМБУ Ярослава Пишник, Мирослав Кульчицький, Ніна Бєдна, Любов Кучер та Оксана Ціж розповіли присутнім про переваги використання нових методик в управління міськими бюджетами та особливості їх впровадження в Україні.
Значне зацікавлення у фахівців Державного Казначейства викликав досвід запровадження програмно-цільового методу у містах Франківщини, Тернопільщини, Чернівеччини, яке розпочалося у червні 2005 року при підтримці фахівців РМБУ. За цей період було проведено низку навчальних заходів, надано консультації фахівцям фінансових управлінь та головним розпорядникам бюджетних коштів щодо ПЦМ бюджетування. У рамках співпраці з РМБУ міста-партнери отримали комп'ютерну техніку та програмне забезпечення, яке дає змогу автоматизувати процес складання бюджету у двох форматах - постатейному (традиційному) та програмно-цільовому. Це програмне забезпечення також презентувалось під час семінару для фахівців Державного казначейства.
По завершенні навчального семінару фахівці Державного казначейства отримали сертифікати про успішне засвоєння навчального матеріалу на тему «Управління міськими бюджетами за програмно-цільовим методом».
ПЦМ як метод складання та виконання бюджету використовується провідними країнами світу з середини XX сторіччя. Метод забезпечує ефективне витрачання коштів через залучення громадян до розподілу міського бюджету. За ПЦМ гроші виділяються не на фінансування установ, а на конкретні соціально-значимі програми. Планування бюджету здійснюється на 3-5 років, а кожного року проводиться моніторинг ефективності запроваджених програм. Це дозволяє корегувати фінансування на користь результативних програм і зупиняти ті, які не дають очікуваного ефекту. ПЦМ впроваджується в Україні з 2005 року і наразі використовується у 85 українських містах. Проект «Реформа місцевих бюджетів в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (118АЮ) та здійснюється КТІ Іпі., має наметі підвищити прозорість, ефективність та підзвітність громадянам місцевих бюджетів України. У ході реалізації проекту планується покращити управління місцевими бюджетами у щонайменше 85 містах країни.
Контактна особа: Марта Зданевич
Тел.:(097) 489 0 412 Тел./факс: (032) 225 75 74
Ел. пошта: [email protected] www.mbr-ukr.org