Спільний Проект Європейської Комісії та Івано-Франківської міської ради щодо запровадження системи роздільного збирання, сортування і переробки твердих побутових відходів відзначили День довкілля урочистою презентацією напрацювань в Івано-Франківську.
Команда виконавців Проекту представила свою діяльність за кілька місяців.
Вони були подані у цікавій ігровій формі і, зрозуміло, найбільше сподобалися школярам.
До побутових відходів не можна ставитись як до сміття, як до непотребу, наголосила ведуча свята, менеджер Проекту Вікторія Мартинович.
- Вони можуть стати матеріалом для творчості. – додала В. Мартинович і запропонувала дітям за 30 хвилин виготовити скульптури зі … сміття.
Через участь у конкурсі «Розчави упаковку», у якій взяли участь кілька представників від декількох шкіл міста діти 6 – 10 років та глядачі краще усвідомили ту просту істину, що якщо у смітник на кухні і контейнери на контейнерних майданчиках буде потрапляти тільки сплющена упаковка, пластикові пляшки і таке інше, то це допоможе перевізникам краще справлятись зі своїми обов’язками. А найголовніше –менші обсяги побутових відходів потраплять на міський полігон, менше землі потрібно буде під сміттєзвалище.
Наскільки екологічно небезпечним нині є міське сміттєсховище демонструвала виставка фоторобіт відомого фотохудожника Петра Буяка.
Звичайно, нині вже і цього замало. З усього того непотребу, що потрапляє на смітники треба вилучати ті компоненти, котрі є цінною вторинною сировиною. Найкоротший шлях до цієї мети – спонукати мешканців міста роздільно збирати і сортувати відходи споживання. Тоді те, що ніяк не може знадобитися у квартирі, залюбки візьмуть на переробку підприємці. Один з таких переробників – приватне підприємство «Гирич». З ПЕТ-пляшок, поліетиленових кульків та інших видів пластмас на підприємстві виготовляють черепицю, тротуарну і облицювальну плитку.
І таких прикладів в області вже чимало.
Представники Проекту поширювали серед глядачів бюлетені «Чисте місто», буклет та рекламні листівки.