Шановні друзі!
Сьогодні я вітаю всіх, чиє громадське і професійне призначення – нести людям правду. День журналіста – це більше, ніж професійне свято і це особливий день для всього нашого суспільства. Адже свобода слова, незалежна преса, достовірна інформація – є головними атрибутами існування відкритого демократичного суспільства. Ці поняття мають велику цінність для кожного громадянина, який прагне жити вільно, не заангажовано, самостійно приймати рішення й нести за них відповідальність. Стояти на сторожі утвердження демократії, професійно та чесно служити людям та своїй державі – головна місія журналістів. Разом із усім медіа-цехом День журналіста відзначає вся демократична Україна.
Як журналістика неможлива без свободи слова, так і демократичне суспільство немислиме без незалежних ЗМІ. Повага до цих цінностей – найкращий тест на нашу політичну зрілість, нашу спроможність претендувати на цивілізоване європейське майбутнє. Журналісти покликані плекати історію, формувати свідомість народу, його характер, поведінку, вчинки, спонукати кожного до активної життєвої позиції та дії. Прикладом тому були дні Помаранчевої революції, адже правдиве, виважене, мудре, професійне слово журналіста – на вагу золота, воно спроможне змінювати хід історії і творити нову епоху розвитку суспільства.
Як міський голова Івано-Франківська, я вдячний журналістському корпусу за допомогу мені і моїм колегам, за можливість бути почутими і зрозумілими громадою міста . Я дорожу особистими контактами з багатьма журналістами, довіряю вашій професійній майстерності, інтелекту, громадянській відповідальності. Впевнений – журналістика для вас дещо більше, ніж джерело заробітку. Гідність і переконання не є товаром. Без них відбутися в журналістиці неможливо.
Шановні журналісти Івано-Франківська! від імені виконавчого комітету , міської ради, дякуємо Вам за Вашу напружену та самовіддану працю, за державотворчу позицію, за небайдужість, об’єктивність та патріотизм, за Ваші гарячі серця, за щире бажання спільно з громадою змінити життя в на краще. Знайте: в цьому ми з Вами однодумці. Ми віримо Вам і покладаємо надії на Ваш розум, талант і професійну честь.
Нехай і надалі багатотисячна аудиторія читачів, слухачів, глядачів щодня з нетерпінням чекає на Ваші мудрі, чисті, а інколи гострі, але сповнені душевністю та вболіванням за рідний край, кореспонденції на сторінках газет, у радіо- та телеефірі. Нехай множиться Ваш успіх та благородство!
Міцного здоров’я Вам, натхнення, щастя, добробуту, творчих знахідок на благо розбудови ще прекраснішої України. Щастя і успіху вам, мої дорогі!
З повагою міський голова
Івано-Франківська Віктор Анушкевичус