Шановні краяни у разі збоїв головного джерела електроенергії на допомогу приходить портативна електростанція – бензиновий генератор. Принцип його роботи такий, як і у промислового, але в значно менших масштабах. Необхідно дотримуватися всіх заходів безпеки, адже цей апарат не тільки корисний, але й небезпечний. Правильне використання збільшить термін роботи приладу. Розглянемо головні аспекти поводження з бензиновим генератором.
Під час роботи з бензиновим генератором має значення абсолютно все. Аби отримати максимум користі без шкоди для власного тіла варто дотримуватися наступних вимог:
1. Одяг. Він має бути сухим, бавовняним, повністю закривати тіло. Для рук використовуються гумові рукавиці. Деталі приладу нагріваються до високих температур, при необережності ними легко обпектися, якщо не мати відповідного захисту. Варто уникати контакту шкіри з паливом. А якщо такий випадок все ж стався, необхідно це місце ретельно промити водою.
2. Місце встановлення. Для оптимальної та безпечної роботи приладу необхідно мати достатньо простору. Найкращим варіантом, при якому бензиновий генератор не заподіє шкоди людині, буде місце на відкритому повітрі, адже він виділяє чадний газ. Заборонено використовувати замкнуте приміщення. Воно має гарно провітрюватися, мати робочу систему вентиляції, а відстань від пристрою до інших предметів чи стіни сягати не менше 1 метра.
3. Використання. При підключенні приладу завжди необхідно дотримуватися положень технічного паспорта. Перевірте, щоб поряд не було легкозаймистих речовин, води, рівень масла відповідає необхідним показникам.
В інструкціях, які додаються до пристрою, можна детально ознайомитися з усіма правилами експлуатації в залежності від моделі портативної електростанції.
Важливо не тільки правильно використовувати прилад, але й забезпечувати йому відповідний догляд.
Є певні правила, яких необхідно дотримуватися при експлуатації будь-якого бензинового генератора.
1. При першому запуску не можна занадто перевантажувати пристрій, а масло слід заправляти після 15 годин роботи. При включенні агрегат повинен пропрацювати близько п’яти хвилин в холостому режимі та вже потім активно використовуватися.
2. Перед кожним запуском потрібно перевіряти рівень масла (показник не має бути нижче зазначеного виробником). При заміні речовини встановлюється новий фільтр. В тому випадку, коли генератор не використовувався понад 3 місяці, то замінюється все масло, адже воно непридатне для застосування.
3. По закінченню 100 годин роботи перевіряються свічки генератора.
Правильне використання та дбайливий догляд забезпечать довгий термін експлуатації пристрою без шкоди для здоров’я користувача.
Будьте уважні під час експлуатації приладу та бережіть своє здоров’я !