Всі ми захоплюємося першому снігу, морозному поскрипуванню під ногами. Але разом з тим необхідно пам’ятати про заходи безпеки у зимовий період року.
Отож під час ожеледиці обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.
Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, а недосвідчений водій може здійснити виїзд на тротуар.
Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. Саме в цей час значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.
Що робити, якщо ж ви впали?..... якщо через деякий час відчули біль у голові, в суглобах, нудоту, побачили, що утворилися пухлини - терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можливе виникнення ускладнень з неприємними наслідками.
Нестійкі погодні умови - відлига вдень і заморозки вночі сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом), що виступають на архітектурних частинах будинків та великих деревах.
Пересуваючись містом у період танення льоду, будьте особливо уважним, проходячи повз будинки чи біля високих дерев.
По можливості тримайтеся безпечної відстані від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якому разі не заходьте за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.
Бережіть себе, дітей та своїх рідних!