Про стан протипожежної безпеки в закладах освіти, соціальної сфери, культури, охорони здоров’я міста Івано-Франківська, а також ситуацію із належним забезпеченням протипожежного водопостачання в місті йшлося на позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. В своїй доповіді начальник МВ УДСНС України в області полковник В. Мацалак зазначив, що на території міста з початку року виникло 621 пожежа, що на 73 % більше ніж за аналогічний період 2018 року ( 456 пожеж). У вогні загинуло 2 особи.
На обліку в органах державного нагляду ( контролю) у сфері пожежної безпеки перебуває 103 заклади освіти, 12-охорони здоров’ я та 4-соціального захисту.
Проведеним аналізом протипожежного стану встановлено, що тільки 10 об’єктів закладів освіти обладнано пожежною автоматикою у решти вона знаходиться в неробочому стані або взагалі відсутня.
Тільки одна центральна міська клінічна лікарня, вул. Мазепи,124 обладнана пожежною автоматикою. Із 4 перевірених в цьому році закладів охорони здоров’я міста виявлено характерні для всіх недоліки, а саме:
- дерев’яні конструкції горищ не оброблені вогнетривким розчином;
- не проведено технічне обслуговування пожежних кранкомплектів і гідрантів та інше.
В обговоренні даного питання взяли участь заступник директора Департаменту освіти і науки Н. Микула, начальник управління охорони здоров’я міської ради М. Бойко, представники Департаменту культури та Департаменту соціальної політики міської ради.
Заступник голови міської комісії ТЕБ і НС, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів міської ради І. Влізло, який вів засідання комісії , підкреслив, що основним із завдань є створення умов всім верствам населення нашого міста для безпечного навчання, відпочинку, лікування та праці. З цією метою МВ УДСНС України в області необхідно забезпечити повне та всестороннє обстеження стану протипожежної безпеки закладів із масовим перебуванням людей, а керівникам міської ради належить мобілізувати наявний людський та фінансовий ресурс на ліквідацію виявлених порушень.
За наслідками обговорюваних питань комісією прийнято рішення, яким окреслено коло завдань обов’язкових для вирішення керівниками департаментів, управлінь, відділів та організацій міської ради.