З метою формування позитивного сприйняття м. Івано-Франківськ, популяризації міста та покращення іміджу міста на всеукраїнському й міжнародному рівнях, керуючись Законом України «Про туризм» від 15 вересня 1995 року №324/95-ВР, Указом Президента України від 12.01.2015 року № 5/2015 «Про Стратегію сталого розвитку «Україна-2020», ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року № 280/97-ВР, Івано-Франківська міська рада
вирішила:
Міський голова Руслан Марцінків
Паспорт Програми
Назва Програми |
Програма промоції міста Івано-Франківськ на 2016-2020 роки |
Підстави для розробки Програми |
– Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»; – Закон України «Про інвестиційну діяльність»; – Закон України «Про інформацію»; – Закон України «Про рекламу»; – Закон України «Про туризм»; – Закон України «Про культуру»; – Постанова Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2012 року №102 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки забезпечення міжнародного позитивного іміджу України та здійснення заходів щодо підтримки зв’язків з українцями, які проживають за межами України»; – Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.08.2013 року № 843-р «Про затвердження переліку пріоритетних галузей економіки», – Стратегія сталого розвитку «Україна 2020»; – Стратегія розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року; – Регіональна цільова програма сприяння залученню інвестицій в економіку Івано-Франківської області на 2016-2022 роки; – Розпорядження міського голови від 28.11.2012р. №549-р «Про затвердження Порядку розроблення міських цільових програм» |
Оприлюднення підготовки проекту Програми |
на офіційному веб-сайті м.Івано-Франківська www.mvk.if.ua |
Дата затвердження Програми |
|
Замовник Програми |
Івано-Франківська міська рада |
Головний розробник Програми |
Управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету міської ради |
Відповідальні за виконання програмних заходів (головні виконавці) |
– Управління економічного та інтеграційного розвитку; – Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини; – Департамент культури; – Департамент молодіжної політики та спорту; – Департамент освіти та науки; – Фінансове управління |
Мета Програми |
Формування позитивного сприйняття м. Івано-Франківська, популяризація міста, поширення позитивних знань про Івано-Франківськ в Україні та за кордоном |
Основні завдання Програми |
– Популяризація м. Івано-Франківськ, поширення знань про місто в Україні та за кордоном, співпраця з органами влади інших країн, міжнародними організаціями, зарубіжними установами з метою промоції м. Івано-Франківськ; – Підготовка і координація промоційних подій в Україні та за кордоном, спрямованих на поширення знань про м.Івано-Франківськ, його історико-культурну спадщину, економічно-інвестиційний потенціал тощо; – Пошук спонсорів для проведення промоційних заходів в Україні та за кордоном; – Видання промоційної літератури та сувенірної продукції, спрямованої на поширення знань про місто, його історико-культурну спадщину, економічно-інвестиційний потенціал тощо; – Підготовка і координація дій для участі та представництва м. Івано-Франківськ у виставково-торговельних заходах, спрямованих на популяризацію міста; – Розробка та впровадження системи візуальної ідентифікації міста; – Супровід, наповнення інформацією та просування промоційних інформаційних ресурсів Івано-Франківської міської ради в Інтернеті; – Організація візитів українських та іноземних журналістів до Івано-Франківська з метою висвітлення інформації про місто у всеукраїнських та закордонних засобах масової інформації; – Організація візитів іноземних делегацій до м.Івано-Франківська з метою проведення робочих зустрічей щодо налагодження співпраці в економічній, соціальній, культурній та інших сферах. |
Строки реалізації Програми |
2016-2020 роки |
Основні джерела фінансування заходів Програми |
– міський бюджет, – інші джерела. |
Обсяг коштів міського бюджету
|
2016 рік – 171 тис. грн. 2017 рік – 290 тис. грн. 2018 рік – 290 тис. грн. 2019 рік – 328 тис. грн. 2020 рік – 376 тис. грн. |
Система організації контролю за виконанням Програми |
Контроль за виконанням заходів Програми здійснюють: - виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради; - постійна депутатська комісія з питань бюджету; - міська рада. |
1. Загальні положення
Програма промоції міста Івано-Франківськ (далі Програма) спрямована на розробку та впровадження системи промоційних та маркетингових заходів для підвищення конкурентоздатності, іміджу та престижу міста. Просування (промоція) міста за Програмою включає заходи щодо комплексних комунікаційних досліджень пріоритетів розвитку території, соціокультурного простору, пошуку донорських інвестиційних коштів, розробки та створення промоційного логотипу, а також застосування системи ідентифікації міста. Програма поєднує економічні, культурні, туристичні та інформаційні інструменти, дозволяє врахувати всі аспекти сучасного розвитку суспільства.
Поставлені Програмою завдання в частині пошуку інвестиційних та донорських ресурсів спрямовані на вирішення проблемних питань життєдіяльності територіальної громади. А застосування механізму промоції території через промоцію мистецьких заходів повністю відповідає сучасним тенденціям світового досвіду щодо просування територій.
Програма розроблена відповідно до Конституції України, Законів України «Про інформацію», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про рекламу», «Про туризм», «Про культуру», постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2012 року №102 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки забезпечення міжнародного позитивного іміджу України та здійснення заходів щодо підтримки зв’язків з українцями, які проживають за межами України» тощо.
Програма промоції міста Івано-Франківськ на 2016-2020 роки визначає правові, організаційні і фінансові основи здійснення та надання послуг щодо промоції міста на міському, загальноукраїнському і міжнародному рівнях. Зокрема, здійснення промоції подій серед івано-франківців, українських та іноземних туристів, представників бізнесу і громадських організацій та виготовлення промоційної продукції.
1.1. Ресурсне забезпечення Програми
Ресурсне забезпечення Програми складають кошти загального та спеціального фондів міського бюджету (додаток 1 до Програми промоції міста Івано-Франківськ на 2016-2020 роки).
2. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма
Івано-Франківськ – місто з розвиненою конкурентоздатною та інноваційною економікою, місто національних цінностей, традицій, знань, культури, туризму та спорту.
У зв’язку з посиленням та інтенсифікацією конкуренції між окремими містами, стає актуальним конструювання бренду міста і розробка та реалізація стратегії його просування в епіцентр глобального інформаційного простору. Сьогодні імідж товару, послуги багато в чому залежить від бренду території, від позиціонування міста. З економічної точки зору, саме формування чіткого іміджу міста є потужним інструментом залучення великого притоку інвесторів і партнерів. Місто стає товаром на ринку територій.
Брендування міста передбачає конструювання його позитивного образу та іміджу, а також супроводжуючого їх асоціативного ряду в свідомості людей, які навіть і не відвідували місто.
Бренд – змістовне поєднання унікальних переваг в середовищі конкурентів. Іншими словами, бренд міста служить формуванню уявлень про його призначення та специфіку і сприймається людиною в сукупності ключових унікальних характеристик.
В умовах посилення міжрегіональної конкуренції зростає роль позиціонування, яке дозволяє регіону залучати і нарощувати ресурси для свого розвитку. Позиціонування в ринковому розумінні – це створення привабливого образу продукту, товару чи послуги, який впливає на підвищення його конкурентоздатності. Будь-який регіон являється специфічним товаром, споживачами якого є жителі, інвестори, підприємці, туристи й інші. Міста змушені себе «продавати», використовуючи інструменти маркетингу територій.
Сьогодні безумовним є той факт, що органам місцевої влади конче необхідно просувати/рекламувати територію своєї дії шляхом використання історичного та культурного потенціалу, а також підтримувати бізнес-середовище в частині реклами місцевого товаровиробника, аби територія утримувала статус фінансово спроможної та інвестиційно-привабливої, а надходження до місцевого бюджету невпинно зростали.
Особлива увага має бути приділена пошуку донорських та інвестиційних ресурсів задля розвитку території. Те, що активізація промоційної роботи з боку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради щодо популяризації міста стимулюватиме роботу сфери послуг, виробництва сувенірної та поліграфічної продукції тощо, є беззаперечним. Динамічна маркетингова, промоційна та інформаційна політика міста дозволить підприємцям, особливо власникам середнього та малого бізнесу, зменшити видатки на промоційну продукцію та спрямувати кошти на розвиток бізнесу. Тому, основну роль щодо промоції (популяризації) міста Івано-Франківська має взяти на себе виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради.
3. Мета Програми
Метою Програми є підвищення конкурентоздатності міста задля добробуту його мешканців, формування позитивного сприйняття Івано-Франківська, промоція та поширення позитивних знань про місто серед івано-франківців, в Україні, в світі, пошук донорських та інвестиційних коштів задля розвитку території.
Предметом промоції виступають туристичні, архітектурні, економічні, національні традиції та інші характеристики м. Івано-Франківськ.
Пріоритетними напрямками для промоції визнаються:
1. Проведення промоційних заходів в Україні та за кордоном з метою презентації економічного, туристичного, культурного потенціалу м. Івано-Франківська.
2. Організація і проведення прес-турів українських та іноземних журналістів, поширення інформації у соціальних мережах та через засоби масової інформації.
3. Розробка, виготовлення, тиражування, презентація та розповсюдження поліграфічних продуктів (книжки, брошури, проспекти, буклети, афіші, плакати, календарі, конверти, інформаційні листки тощо); сувенірної продукції (значки, футболки, ручки, кераміка, цукерки, настінні годинники, магніти тощо); аудіовізуальної продукції (банери, брандмауери, аудіо- та відеоролики, інше).
4. Інші послуги, пов’язані з промоційною діяльністю.
Завдання Програми спрямовані на досягнення мети Програми:
- популяризація та поширення знань про місто в Україні та за кордоном, співпраця з органами влади інших країн, міжнародними організаціями, зарубіжними установами з метою промоції Івано-Франківська;
- підготовка і координація промоційних подій в Україні та за кордоном, спрямованих на поширення знань про м.Івано-Франківськ, його історико-культурну спадщину, економічно-інвестиційний потенціал тощо;
- пошук спонсорів для проведення промоційних заходів в Україні та за кордоном;
- видання промоційної літератури та сувенірної продукції;
- підготовка і координація дій для участі та представництва м. Івано-Франківськ у виставково-торговельних заходах, спрямованих на популяризацію міста;
- розробка та впровадження системи візуальної ідентифікації м. Івано-Франківськ;
- супровід, наповнення інформацією та просування промоційних інформаційних ресурсів Івано-Франківської міської ради в Інтернеті;
- організація візитів українських та іноземних журналістів до Івано-Франківська з метою висвітлення інформації про місто у всеукраїнських та закордонних засобах масової інформації;
- організація візитів іноземних делегацій до м. Івано-Франківськ з метою проведення робочих зустрічей щодо налагодження співпраці в економічній, соціальній, культурній та інших сферах.
У результаті виконання цієї Програми очікується:
6.1. Популяризація архітектурної спадщини м. Івано-Франківська.
6.2. Популяризація культурних центрів міста.
6.3. Формування патріотичної свідомості мешканців.
6.4. Розширення міжнародних культурних і наукових контактів.
6.5. Активізація розвитку туризму, зокрема міжнародного, як одного з джерел залучення інвестицій.
6.6. Формування привабливого інвестиційного клімату у місті.
6.7. Поліпшення іміджу м. Івано-Франківськ на міжнародному рівні.
6.8. Налагодження нових ділових контактів м. Івано-Франківськ з іншими містами, установами та організаціями.
6. Контроль за виконанням Програми
Загальний контроль за ходом реалізації Програми здійснює заступник міського голови, який координує питання економічного розвитку.
Координація діяльності щодо виконання заходів Програми покладена на управління економічного та інтеграційного розвитку.
За результатами аналізу виконання програмних заходів з врахуванням загальної економічної і соціальної ситуації у місті та змін зовнішніх умов, що можуть мати місце у ході реалізації Програми, допускається коригування заходів Програми. У ході виконання Програми можуть вноситися зміни і доповнення з метою дотримання диференційованого підходу до виконання основних заходів.
За підсумками півріччя протягом 2016-2020 років управлінням економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради готується інформаційна довідка про хід виконання Програми та ефективність реалізації її заходів.
Додаток 1
до Програми промоції міста Івано-Франківськ
на 2016-2020 роки
від ____________2016 року № _____
План заходів Програми та фінансове забезпечення Програми
Організаційні заходи на виконання Програми промоції м. Івано-Франківськ на 2016-2020 роки
№ п/п |
Назва заходу |
Виконавець |
Термін виконання |
Орієнтовані обсяги фінансування, тис. грн. |
|||||||||
Рік |
Загальний обсяг |
в т. ч. за джерелами
|
|||||||||||
Міський бюджет |
Інші джерела |
||||||||||||
Формування позитивного сприйняття міста Івано-Франківськ |
|||||||||||||
1. |
Промоція м. Івано-Франківськ шляхом організації та промоції культурно-мистецьких заходів (організація виставково-мистецької діяльності, видання промоційних мистецьких каталогів, участь у загальноукраїнських і міжнародних мистецьких заходах, організація та промоція культурно-мистецьких заходів всеукраїнського та міжнародного рівнів, промоційний супровід Різдвяних та Пасхальних ярмарок). |
Управління економічного та інтеграційного розвитку |
Протягом дії Програми |
2016-2020 в т. ч.
2016 2017 2018 2019 2020
|
205,0
22,0 37,0 42,0 48,0 56,0
|
205,0
22,0 37,0 42,0 48,0 56,0
|
|
Популяризація краєзнавства серед жителів міста, стимулювання розвитку культурних центрів, позиціонування міста Івано-Франківськ як мистецького, інтелектуального та спортивного центру, активізація виробництва продукції сувенірного та презентаційного характеру.
|
|||||
2. |
Розробка та популяризація логотипу міста Івано-Франківськ |
Управління економічного та інтеграційного розвитку |
Протягом дії Програми |
2016-2020 в т. ч.
2016 2017 2018 2019 2020 |
72,0
5,0 37,0 10,0 10,0 10,0 |
72,0
5,0 37,0 10,0 10,0 10,0 |
|
Підвищення рівня впізнаваності міста, підвищення туристичної привабливості міста |
|||||
3. |
Проведення прес-турів для журналістів галузевих видань
|
Управління економічного та інтеграційного розвитку |
Протягом дії Програми |
2016-2020 в т. ч.
2016 2017 2018 2019 2020 |
99,0
15,0 17,0 19,0 22,0 26,0 |
99,0
15,0 17,0 19,0 22,0 26,0 |
|
Забезпечення обміну досвідом в різних сферах життєдіяльності |
|||||
4. |
Промоція міста шляхом створення єдиного міського інформаційного середовища: 1. Створення та підтримка роботи промоційного сайту м. Івано-Франківськ 2. Розвиток туристичної інфраструктури; 3.Активізація готельного та ресторанного бізнесу; 4.Активізація просування місцевого товаровиробника на ринок міста, України та за кордон; 5.Запровадження громадських ініціатив щодо поширення в Інтернеті та соціальних мережах інформації про Івано-Франківськ та його туристичні об’єкти. |
Управління економічного та інтеграційного розвитку |
Протягом дії Програми |
2016-2020 в т. ч.
2016 2017 2018 2019 2020
|
307,0
53,0 57,0 61,0 66,0 70,0
|
307,0
53,0 57,0 61,0 66,0 70,0
|
|
Залучення додаткових (позабюджетних коштів) для розвитку міста, збільшення кількості туристів, покращення якості обслуговування туристів, підвищення привабливості міста, залучення інвестицій |
|||||
5. |
Розроблення проектів та сприяння їх втілення щодо привабливого зовнішнього вигляду автомобільних в’їздів в м. Івано-Франківськ в т. ч. дизайну вітальних написів, благоустрою території, карт-схем та дизайну оригінального освітлення |
Управління економічного та інтеграційного розвитку |
Протягом дії Програми |
2016-2020 в т. ч.
2016 2017 2018 2019 2020
|
124,0
4,0 26,0 28,0 31,0 35,0 |
124,0
4,0 26,0 28,0 31,0 35,0 |
|
Створення нових туристичних продуктів, збільшення кількості туристів |
|||||
6. |
Робота із закордонними представництвами України щодо здійснення промоції міста Івано-Франківськ на ринку індустрії ділової гостинності |
Управління економічного та інтеграційного розвитку |
Протягом дії Програми |
2016-2020 в т. ч.
2016 2017 2018 2019 2020 |
49,0
5,0 7,0 9,0 12,0 16,0 |
49,0
5,0 7,0 9,0 12,0 16,0 |
|
Забезпечення обміну досвідом, підвищення рівня відвідуваності міста |
|||||
7. |
Видання промоційної літератури та сувенірної продукції, спрямованої на поширення знань про місто, його історико-культурну спадщину, економічно-інвестиційний потенціал тощо.
2. Придбання та виготовлення елементів упаковки для подарунків, обладнання для експозиції промопродуктів (рамок, паспарту, підставок, коробок, промоційних пакетів, сумок, магнітів), іншого обладнання;
3. Виготовлення візуальних матеріалів про місто (банерів, брандмауерів, постерів тощо);
4. Послуги дизайнера;
5.Створення високоякісної фотоінформаційної продукції;
6.Розміщення промоційних матеріалів про Івано-Франківськ у засобах масової інформації (теле- та радіоефірах, інтернет-ресурсах), бортових журналах, періодичних виданнях, путівниках тощо). |
Управління економічного та інтеграційного розвитку |
Протягом дії Програми |
2016-2020 в т. ч.
2016 2017 2018 2019 2020
2016 2017 2018 2019 2020
2016 2017 2018 2019 2020
2016 2017 2018 2019 2020
2016 2017 2018 2019 2020
2016 2017 2018 2019 2020
|
599,0
9,0 11,0 13,0 16,0 20,0
38,0 40,0 42,0 45,0 49,0
5,0 27,0 29,0 32,0 36,0
4,0 6,0 8,0 11,0 15,0
5,0 17,0 19,0 22,0 26,0
6,0 8,0 10,0 13,0 17,0 |
599,0
9,0 11,0 13,0 16,0 20,0
38,0 40,0 42,0 45,0 49,0
5,0 27,0 29,0 32,0 36,0
4,0 6,0 8,0 11,0 15,0
5,0 17,0 19,0 22,0 26,0
6,0 8,0 10,0 13,0 17,0 |
|
Поширення знань про місто, його історико-культурну спадщину, економічно-інвестиційний потенціал тощо |
|||||
|
ВСЬОГО: |
|
|
|
1455,0 |
1455,0 |
|
|