Начальник управління економічного та інтеграційного розвитку Н.Кромкач та начальник відділу міжнародних зв'язків, туризму та промоції міста управління економічного та інтеграційного розвитку У.Басараб-Ганчак в рамках українсько-канадського проекту Партнерство для розвитку міст (ПРОМІС) взяли участь у навчальній поїздці для представників органів місцевого самоврядування з міст-партнерів проекту Проміс на тему демократичного врядування, маркетингу та брендингу міст. Візит організовано проектом ПРОМІС у партнерстві з польським Фондом міжнародної солідарності та за фінансової підтримки Уряду Канади.
Протягом насичених 5 днів учасники української делегації, а це представники таких міст, як Івано-Франківськ, Яремче, Вінниця, Енергодар, Мелітополь, Миргород та Хмільник, обмінювалися досвідом з польськими колегами та ознайомилися з кращими польськими практиками маркетингу і брендингу міст, а також місцевого економічного розвитку. Зокрема, учасники дізналися про особливості місцевого самоврядування та маркетингу і брендингу польського Труймяста - агломерації на півночі Польщі, до складу якої входять три міста: Гданськ, Сопот та Гдиня.
У місті Гданськ відбулася зустріч з головою міської ради та мером міста, які ознайомили учасників делегації з роботою місцевої влади, проблемами та перспективами місцевого розвитку, внутрішньою та зовнішньою стратегією промоції. У департаменті промоції та соціальної комунікації Гданська відвідувачам розповіли про маркетингову стратегію, інтерактивний веб-сайт, як інструмент залучення містян. Під час екскурсії представник Туристичного інформаційного центру представив центр Гданська як туристичний об’єкт.
В Академії образотворчих мистецтв делегація ознайомилась із співпрацею муніципалітету в рамках розробки візуалізації місцевих підприємств та системи позначення території.
Музей ІІ Світової війни вразив відвідувачів відтвореною атмосферою трагічного періоду історії народів Східної та Західної Європи.
Під час відвідування міста Гдиня учасники делегації завітали до Центру «Обсерваторія змін» - ІнфоБокс, де ознайомилися із стратегією комунікації та промоції міста. Заступник мера з питань інновацій розповів про залучення громадян до співврядування. Гдиня стала першим містом у Польщі, що впровадила відповідну концепцію та має муніципальну організацію підтримки діяльності НУО.
В офісі з питань соціальної комунікації та промоції мерії міста Сопот відбулася зустріч з мером та прес-секретарем, які проінформували про впровадження ефективної комунікації з громадянами, що є частиною демократичного врядування на місцевому рівні.
У музеї Сопоту, який розташований у колишньому будинку заможного городянина, відвідувачі познайомилися із побутом містян та історичними світлинами Сопоту.
Надзвичайно цікавою була зустріч у Гданській туристичній організації (GOT), яка є засновником Туристичної асоціації Гданська, співпрацює з приватним туристичним сектором та туристичним бюро міста. 140 субʼєктів, у т.ч місто, входить до Туристичної асоціації, сплачуючи внески, що йдуть на забезпечення її діяльності.
Влада опікується загальною промоційною стратегію, а Туристична асоціація її вже реалізує, веде відповідний портал з промоції та залучення інвестицій, бере участь в інформаційних заходах поза межами міста, формує та розробляє маркетигові інструменти. Турист може придбати спеціальну картку, за якою отримує знижки на екскурсії, транспорт, в закладах харчування, має можливість відвідати музеї безкоштовно. З травня 2016р. до листопада 2017р. продано 7 000 карток, середня вартість якої складає 6,5$ за добу. За проведеними дослідженнями, це дозволяє туристові заощаджувати до 50% власних коштів.
По завершенні навчальної поїздки делегація відвідала постійну виставку, присвячену історії руху «Солідарність» в Центрі європейської солідарності. Інтерактивні експозиції відтворюють поступове просування до європейської системи врядування та перемоги демократії в Польщі.
Головний радник з питань врядування проекту ПРОМІС Кейді Ворд, яка очолювала делегацію міст-партнерів проекту, відзначила важливість набуття корисного досвіду з маркетингу та брендингу, що допоможе втілювати маркетингові стратегії та розробляти власні бренди для збереження постійних мешканців, залучення фахівців, туристів та інвесторів на місцевому рівні.
Учасники навчальної поїздки високо оцінили її організацію та висловили впевненість у найскорішій імплементації набутих знань у містах-партнерах ПРОМІС.
Управління економічного та інтеграційного розвитку