Сьогодні Європейський Союз – це сім’я демократичних європейських країн, що спільно працюють заради миру та процвітання. ЄС заснований на принципах верховенства закону й демократії. Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, як Україна в цілому, так і Івано-Франківськ, як місто зокрема, у третю суботу травня відзначають День Європи.Відзначення цього дня ще одна можливість для мешканців Івано-Франківська долучитися до європейських цінностей. З метою пропагування знань про Європу на базі культурних та освітніх закладів та за сприяння міської влади було організовано ряд культурно-просвітницьких заходів.
Зокрема, з 16 по 19 травня 2018 року проводились інформаційно-пізнавальні заходи для читачів Івано-Фанківської центральної бібліотеки та її філій. Так у бібліотеці-філії № 3 (вул. Хоткевича, 52а) відбулась виставка-подорож «Україна – Європа: відкриті обрії», а в бібліотеці-філії №10 (вул. Вовчинецька,35) проведено виставку – дискусію «Ми українці – ми європейці», присвячену Дню Європи в Україні. В цей день користувачі мали змогу познайомитись з історією, культурою, літературою Європи. В читальному залі Центральної бібліотеки – філії №14 (вул. Довженка, 12) відбулося обговорення суспільно важливої проблеми «Україна – Європа: спільна історія – спільні цінності», а для молоді представлено інформдайджест «ЄС: правила спілкування». Молоді люди мали можливість ознайомитись із низкою заходів в рамках проекту «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні», націленого на сприяння поширенню інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України серед молоді 14-35 років. Варто виокремити всеукраїнську онлайн євровікторину; конкурс відео на тему освіти й співпраці України та ЄС; дні кар’єри; конкурс Євроклубів. У бібліотеці-філії № 2 (вул. Карпатська, 14) бібліотекарі підготували для читачів інтернет- круїз «Європа на твоїй долоні», де читачі мали змогу переглянути підготовлений матеріал про різні європейські країни, а присутні, які побували за кордоном, поділилися своїми враженнями. В школі №18 працівниками бібліотеки проведено географічний круїз «Мандруємо Європою з журналом «Барвінок». Захід приурочено Дню Європи в Україні, 80-річчю з часу заснування журналу «Барвінок».
Крім того, 19 травня, в рамках святкування Дня Європи в Івано-Франківську, на абонементі Центральної бібліотеки (вул. К. Данила,16) відбулися книжкові євромандри «В Європу через книгу: в кращих традиціях німецького слова», так як 2018 рік – рік німецької мови в Україні. То ж користувачі мали можливість глибше познайомитися з неперевершеними перлинами німецької літератури. Присутнім були представлені книги різних літературних епох, від раннього середньовіччя (750 -1100), високого середньовіччя (1100 – 1250) аж до сучасної літератури.
А в бібліотеці-філії №4 (вул. Є. Коновальця, 132-А) пройшла година країнознавства «Німеччина: відкриваєм горизонти» в рамках відзначення Дня Європи в Україні. Читачам була подана інформація про Німеччину, її характеристика, цікаві факти про країну та народ, що її населяє. Родзинкою цього масового заходу було проведення вікторини: «Як ви знаєте Німеччину?». А також, була організована викладка літератури про Німеччину, німецьких письменників-класиків.
На базі ВНЗ Івано-Франківська також відбувались тематичні заходи, спрямовані на популяризацію європейських цінностей та євроінтеграцію. Так, 24 травня у конференц-залі будинку вчених відбулась англомовна Міжнародна наукова конференція для молодих науковців «The Foreign Policy of Putin’s Russia as Challenge for Civilized World». Учасниками конференції стали молоді науковці Прикарпатського національного університету (Україна), Каліфорнійського університету (США), Коледжу Вільяма і Марії (США), Масачусетського університету (США), Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Україна), Університету Карабюка (Туреччина), Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Польща), Університету Східного Іллінойсу (США). У ході зустрічі обговорено широке коло питань, пов’язаних із деструктивним впливом Російської Федерації на міжнародній арені.
Управління економічного та інтеграційного розвитку