Членство в громадських організаціях
Спілка громад «Енергоощадні міста», яка є колективним членом європейської спілки «Energy Cities».
Асоціація європейських муніципалітетів «Energy Cities» зі штаб-квартирами в Безансоні (Франція) та Брюсселі (Бельгія).
Асоціація «Кільце європейських ковальських міст» з центром в м.Ібзіц (Австрія).
Міжнародний форум історичних міст в м.Грац (Австрія).
Національний форум міст-партнерів ПРООН/МПВСР.
Асоціація міст України, яка підтримує тісні зв’язки з Радою регіонів Європи, Міжнародною спілкою громад та організацією міст-побратимів.
Підписант Угоди Мерів – ініціативи Європейської Комісії, яка має на меті об’єднати європейські місцеві органи влади в добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням.
Партнер організації Federazione territorial di Roma (Італія) – координація та ефективне використання спільних інструментів правового й соціального захисту, вирішення спірних трудових питань для громадян України, які працюють в Італії.
Учасник Всесвітньої кампанії зі зменшення стихійних лих ООН «Стійке місто до лих».
Друге українське місто, яке приєдналося до світової спільноти міст-борців проти смертної кари.
Партнерства
Виконуючи цільову настанову ЄС щодо зміцнення солідарності між народами, станом на грудень 2013 року Івано-Франківськ має документально оформлені поріднені зв’язки з 22 органами місцевого самоврядування. Країнами-партнерами є Америка, Білорусь, Латвія, Литва, Польща, Росія, Румунія, Угорщина, Чехія. Івано-Франківськ підтримує дружні відносини з містами Вільнюс (Литва), Яси (Румунія), Фару (Португалія), Магдебург (Німеччина), Кошіце (Словаччина). Також налагоджено співпрацю з азіатськими країнами: з містом Руставі (Грузія) підписано Лист про наміри співпраці, ведеться підготовка до підписання угоди з м.Акко (Ізраїль).
Школи міста активно співпрацюють з навчальними закладами європейських міст – проведення спільних заходів, реалізація проектів, обмін делегаціями. Відтак, 30 дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Івано-Франківської міської ради мають 36 партнерів у Польщі, Литві, Німеччині та Франції.
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу проводить активну міжнародну діяльність. Основними напрямками міжнародної роботи є науково-технічна співпраця із зарубіжними організаціями та навчальними закладами; проходження закордонних практик та стажувань викладачами, студентами й аспірантами університету. Партнерськими країнами є Америка, В’єтнам, Індія, Німеччина, Румунія, Польща, Норвегія, Франція. Цьогоріч відбулося підписання Угоди про співпрацю між ІФНТУНГ та ВНЗ Канади.
Прикарпатський національний університет ім.Василя Стефаника має добре налагоджене співробітництво з Європейською асоціацією університетів (Брюссель), Євроазіатською асоціацією університетів (Москва), Посольством Республіки Польща в Україні, Фондом цивільних досліджень та розвитку США, Федеральним Міністерством досліджень і технологій ФРН. У 2013 році тривала активна співпраця з університетами Європи – Гродненським державним університетом ім.Янки Купала (Республіка Білорусь), Державною вищою професійною школою (Республіка Польща), Краківською академією ім.Анджея Фрича Моджевського (Республіка Польща); з Університетом Марії Склодовської-Кюрі (Республіка Польща) було підписано Угоду про співпрацю. ПНУ ім.Василя Стефаника розпочав реалізацію масштабних європейських проектів – відбудова астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван, створення Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України та Республіки Польща, створення етнографічного центру ім.С.Вінценза.
Партнерами Державного вищого навчального закладу «Івано-Франківський національний медичний університет» є ВНЗ Таджикистану, Польщі, Молдови, Італії, Росії, Румунії, Болгарії, Білорусі, Іраку та Йорданії. У 2013 р. було підписано договори про співробітництво з Летбриджським університетом (Канада), Сілезьким медичним університетом (Польща). У поточному році за високоякісну підготовку спеціалістів для країн Африки ІФНМУ нагороджено дипломом «Вищий навчальний заклад України – лідер підготовки кадрів для країн Африки».
Зв’язки з іншими муніципалітетами
Протягом 2013 року в рамках укладених угод було організовано 29 міжнародних візитів представників виконавчого комітету, депутатського корпусу, працівників культури, спорту й освіти до поріднених і партнерських міст за кордоном. Наше місто відвідали 55 іноземних делегацій.
У рамках укладених угод і договорів про співпрацю у 2013 році відбулись такі найважливіші міжнародні заходи:
У березні участь у ювілейній церемонії вшанування лідерів економічного розвитку Івано-Франківська «Тріумф десятиліття» взяли представники з порідненого міста Люблін та перший секретар Посольства Австрії у Києві. Наприкінці церемонії відбулось вручення мерові Івано-Франківська нагороди Ради Європи за ІІ місце в номінації «Підтримка місцевого підприємництва» – проект «Церемонія вшанування лідерів економічного розвитку «Тріумф».
У травні в рамках відзначення 351-річчя Івано-Франківська місто приймало 15 офіційних делегацій з міст Польщі, Литви, Латвії, США, Румунії.
У 2013 році розпочато реалізацію 6 нових транскордонних проектів з порідненими і партнерськими містами в Польщі та Румунії.
У вересні Івано-Франківськ відвідала французька делегація спортсменів (Кліші). Ключовими аспектами були проведення спільних занять й обмін досвідом.
Загалом партнерські зв’язки місто підтримує з більш ніж 30-ма містами іноземних держав.
Обмін окремими особами
У листопаді в місті Дрезден (Німеччина) відбулася виставка фотохудожника Миколи Джички. Тема Гуцульщини була лейтмотивом експозиції.
Учні міських шкіл взяли участь у щорічному Тижні української культури (Єлгава, Латвія).
Короткострокове навчання представників МВК в Академії е-врядування.
Представники молодіжного виконкому відвідали поріднене місто Хшанув з метою вивчення системи місцевого самоврядування.
Представники МВК взяли участь у навчальному візиті до Вьокше (Швеція) з метою вивчення енергозберігаючих практик та огляду «пасивних» об’єктів.
У лютому представники МВК взяли участь у 8-му Форумі Світового альянсу міст проти бідності.
У травні було урочисто відкрито Центр польської культури та європейського діалогу. У церемонії взяв участь заступник міністра закордонних справ Республіки Польща Єжи Пом’яновський, який і вручив державні нагороди Республіки Польщі Ордени «За заслуги» міському голові Івано-Франківська Віктору Анушкевичусу та першому заступнику міського голови Зіновію Фітелю.
У липні Івано-Франківськ відвідав представник Європейської асоціації легкої атлетики з метою вивчення спроможності міста приймати Кубок Європи зі спортивної ходьби 2015. У жовтні було вирішено, що світові змагання проводитимуться в Івано-Франківську.
У жовтні представники МВК взяли участь у Конгресі ініціатив Східної Європи, який відбувся у порідненому місті Люблін (Польща).
Європейські заходи
У січні було проведено перший Міжнародний українсько-словацький форум.
У лютому в Івано-Франківську відбулася 7-а Національна сесія Європейського молодіжного парламенту – Україна.
У березні старшокласники місцевих шкіл провели круглий стіл на тему: «Роль європейських цінностей в українському суспільстві».
У березні Івано-Франківськ приєднався до міжнародної екологічної акції «Година Землі».
У квітні відбулося урочисте вшанування пам’яті в’язнів концтаборів. Заходи було приурочено до святкування Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів.
У травні громада міста взяла участь у святкуванні Всесвітнього дня боротьби з тютюновою залежністю.
У травні місцеві активісти вшанували пам’ять людей, які померли від СНІДу.
У червні люди з обмеженими можливостями взяли участь у святкуванні «Олімпійського дня».
У вересні в рамках Європейського тижня мобільності було проведено масовий велопробіг.
У листопаді в Івано-Франківську пройшла мистецька акція «Дні сучасного польського кіно», яка стала ініціативою Генерального консульства Республіки Польща в м.Львів.
День Європи
У травні на Вічевому майдані в Івано-Франківську традиційно проводились святкові заходи з нагоди Дня Європи. В рамках програми було зафіксовано рекорд України «Найбільший європейський віночок».
Протягом року в Івано-Франківську активно працював Європейський клуб учнівської молоді. Організація брала участь у міжнародних гуманітарних проектах та проводила міські олімпіади з питань євроінтеграції.
Пропагування європейської політики
У радіоефірі місцевої телерадіокомпанії «Вежа» протягом березня-липня 2013 року відбувалась трансляція циклу передач «Друзі та партнери з європейських теренів» про поріднені міста Івано-Франківська, їхню історію та сучасність, успіхи і досягнення. У місцевій газеті «Західний кур’єр» опубліковано серію статей про поріднені міста.
Європейська солідарність
25 червня 2013 року розпочалася реалізація спільного українсько-польського проекту «Спільна пам’ять», який передбачає вшанування імен невинно убієнних українських і польських громадян.
2 грудня 2013 року міський голова Івано-Франківська офіційно підтримав європейські прагнення громади, приєднавшись до загальноміського страйку. Виконуючи волю багатотисячної громади й будучи солідарними з нею, мер міста та посадові особи виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради пішли у відпустки без збереження заробітної плати. Для підтримки київського Євромайдану івано-франківська громада щодня протягом перших трьох тижнів протистояння збирала близько 50 тис. грн.