Комісія визнає, що організації громадянського суспільства можуть бути ефективними та незалежними гравцями розвитку країни. Вона підтримуватиме побудову сприятливого середовища для громадських організацій, аби вони повною мірою могли відігравати свою роль у наданні суспільно значущих послуг, забезпеченні прозорості, поширенні практики доброго врядування та виробленні політики.
За словами Штеф ана Фюле, Комісара з розширення та політики сусідства, «співпраця з організаціями громадянського суспільства та підтримка цих організацій перебуває у центрі нашої нової політики сусідства». Він нагадав про те, що минулого року був запроваджений новий фінансовий механізм – « Інструмент з підтримки громадянського суспільства в країнах-сусідах» – та додав, що у 2011-2013 роках Європейська Комісія збирається виділити на розвиток громадянського суспільства країн-сусідів 65 мільйонів євро.
У Повідомленні Комісія пропонує запустити «Дорожні карти ЄС» з активнішого залучення інституцій Союзу до співпраці з організаціями громадянського суспільства. Вони пропонуватимуть Представництвам ЄС в різних країнах світу більш структуровану та стратегічну співпрацю з громадянським суспільством тієї чи іншої країни.
Джерело: Представництво ЄС в Україні