06.03.2025 року відбулося засідання комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, де розглядали ряд питань, зокрема оприлюднення у медіа (за даними SaveEcoBot) інформації про високий рівень забруднення повітря. Аналіз показників якості повітря та гідрометеорологічних даних у м. Івано-Франківську. Опрацювання можливих заходів щодо покращення якості повітря.
Представниками Івано-Франківського районного відділу Державної установи «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» проводилися дослідження якості повітря за період лютий - березень 2025 року. За даними досліджень перевищень по гранично допустимих концентраціях (ГДК) шкідливих речовин у повітрі не виявлено.
За даними Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології по м. Івано-Франківськ у строки спостережень за період з 24 по 27 лютого 2025 р та 06 березня 2025 року подекуди спостерігався серпанок (*Серпанок- дуже розріджений туман, що утворюється внаслідок конденсації у вигляді найдрібніших крапель) , відносна вологість повітря в середньому становила 90%. У ранкові та вечірні години у місті подекуди спостерігався розріджений туман і висока вологість повітря. Тож деякі датчики громадського моніторингу повітря можуть реагувати на серпанок, як на дрібнодисперсний пил РМ2,5. Це може призводити до інтерпретування розрідженого туману як забруднення та впливати на завищені показники.
Також нагадаємо, що Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження працює над реалізацією спільного з Фінляндією проєкту у сфері якості повітря UFAIR. За результатами даного проєкту агломерація Івано-Франківськ отримає пункт спостереження за якістю атмосферного повітря - комплекс, що включає фіксовану ділянку з встановленими засобами вимірювальної техніки та обладнанням, яке забезпечує автоматичну реєстрацію рівня забруднювальних речовин та метеорологічних параметрів.
Основна мета цього кроку — покращення системи моніторингу стану довкілля та оперативне виявлення потенційних джерел забруднення.
За підсумками засідання було сформовано перелік завдань, які мають позитивно вплинути на ситуацію з інформування населення про стан якості повітря у агломерації Івано-Франківськ.