Всесвітній день дикої природи. Бережімо першоцвіти!!
3 березня — Всесвітній день дикої природи, це нагадування про цінність природи, яка нас оточує!
Цього дня весь світ об'єднується, щоб привернути увагу до захисту дикої фауни та флори. Кожен вид тварин і рослин відіграє важливу роль у підтримці екосистеми, від якої залежить наше майбутнє.
Важливо пам'ятати, що збереження дикої природи — це відповідальність кожного. Незаконний збір рідкісних рослин, полювання чи торгівля дикими тваринами не лише завдають шкоди природі, а й руйнують тендітний баланс екосистем. Втрата навіть одного виду може спричинити ланцюгову реакцію, яка вплине на інші види, змінюючи цілі природні процеси. Тварини та рослини відіграють ключову роль у забезпеченні чистоти повітря, води, а також у збереженні родючості ґрунтів. Тому захист дикої природи — це не тільки про збереження краси, а й про наше здоров'я та добробут.
Першоцвіти — це справжня окраса дикої природи. Вони не лише радують око мешканців громади своєю красою, але й символізують пробудження природи після зими. Ці квіти часто ростуть у лісах, на луках і галявинах, створюючи яскраві килими з білих, жовтих, синіх або фіолетових кольорів. До найпопулярніших першоцвітів належать: підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, цикламен Кузнєцова, сон-трава біла, конвалії, шафран Гейфелів, шафран весняний та інші, які перебувають на межі зникнення.
Звертаємося до мешканців Івано-Франківської МТГ з проханням не зривати рідкісні лісові квіти – скарби нашої природи.
В Україні існує законодавство, яке суворо регулює збір та торгівлю першоцвітами. Здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх частинами, громадяни порушують закони України: „Про рослинний світ”, „Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про Червону Книгу України” та, згідно з вимогами ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, караються штрафами.
Першоцвіти — це рослини, які розцвітають дуже рано, часто навіть до того, як листя розпускається на деревах навесні. Вони створюють для багатьох комах і навіть деяких тварин, які прокидаються після зимового періоду, потрібну екосистему.
Як Ви можете допомогти?
Давайте разом берегти природу рідного краю задля майбутніх поколінь!