Розпочинаємо роботу над написанням Муніципального енергетичного плану Івано-Франківської територіальної громади. Для цього Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради подав заявку та пройшов відбір до проєкту GREEN DEAL UKRAINE. GDU – це тристоронній проєкт (Німеччина, Польща, Україна), що спільно розробляється та впроваджується Центром ім. Гельмгольца в Берліні (HZB), Київською школою енергетичної політики (KSEP) та Флорентійською школою регулювання (FSR).
До участі в проєкті відібрано 25 громад: Львівська (7), Івано-Франківська (5), Чернігівська (4), Житомирська (1) та Вінницька (1). Ці області мають потенціал для використання відновлюваних джерел енергії, таких як біомаса, сонячна, вітрова та гідроенергія, але рівень розвитку та реалізації цього потенціалу є різним. Програма орієнтована на те, щоб громада розробила проєкт енергетичного плану або стратегії розвитку зеленої енергетики.
В Івано-Франківську відбулася перша частина курсу #ProGreenDeal Smart Cities. Представники з 25 громад із різних регіонів отримали практичні навички, які вони зможуть застосувати безпосередньо при розробці своїх муніципальних енергетичних планів (МЕП). Громади презентували свої міста, розповідаючи про реалізацію проєктів у сфері відновлюваної енергетики, незважаючи на проблеми з даними та бюджетні обмеження. Основна увага була зосереджена на підвищенні енергетичної незалежності, ефективності та сталості на місцевому рівні.
Після завершення практичних тренінгів в Івано-Франківську наступною частиною програми #ProGreenDeal Smart Cities був онлайн модуль "Smart Cities: формування місцевих енергетичних та кліматичних лідерів завтрашнього дня" від Флорентійської школи регулювання (Florence School of Regulation). Під час інтерактивних сесій, адаптованих до українського контексту, спікери занурилися в ключові теми для декарбонізації міст:
Після проходження практичного тренінгу в Івано-Франківську з Київською школою енергетичної політики та інтерактивних сесій з експертами у Флорентійській школі регулювання, учасники занурюються у розробку своїх муніципальних енергетичних планів (МЕП).
25 громад були об'єднані в 4 кластери, кожен з яких працює в парі з українським експертом-ментором. Ці кластери тісно співпрацюватимуть над розробкою своїх МЕПів під керівництвом наставників.