СЕЛО БЕРЕЗІВКА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
Адміністрація:
Адреса: 77461, с. Березівка, вул. Шевченка, 30.
Представник села: Римик Василь Іванович. Закінчив Львівський державний університет ім. І. Франка за спеціальністю «Оптичні системи». 12 років провадив власне фермерське господарство, депутат Тисменицького районної ради 3 і 7 демократичного скликання.
Електронна адреса: berezivka1433@gmail.com
Площа: 466 га
Населення: 1374 чол.
Історична довідка: Вперше село Хом’яків (Березівка) згадується в архівних документах 9 вересня 1433 року. Досліджуючи топоніміку походження назв населеного пункту, не можна не згадати й про топоніми найменувань урочищ Хом'якова (Березівки). Одним із таких в Березівці є урочище «Гора» - це підвищення поверхні землі, що має плоску форму. Це урочище своє найменування отримало від свого природного підвищення. І лише в 1964 році село Хом'яків було перейменоване на Березівку.
Село Березівка розташоване на південь від Івано-Франківська на відстані 12 км. Це невелике село з півночі на південь простягається на 6 км., а зі сходу на захід – 5 км. На заході межує з селом Радча, на півночі з Тисменичанами, на сході з Братківцями, а на півдні з селом Черніїв. Розташування села дуже зручне: через центр проходить автомобільна траса державного значення Івано-Франківськ-Яремча-Ворохта-Буковина, а на сході - залізниця.
Церква завжди була осередком культурного і духовного життя на селі. В Березівці церкву Різдва Богородиці засновано ще у XVIII ст., про що свідчать архівні матеріали.
30 грудня 1904 року місцевий священник Д. Лисий у листі повідомляє урядове намісництво у Львові про бажання відкрити в селі Хом’яків (Березівка) читальню «Просвіти». Перші загальні збори в селі відбулися 05 березня 1905 року. Новозаснованій читальні львівська «Просвіта» подарувала декілька десятків книжок. Читальня товариства «Просвіта» довгий час залишалася у селі єдиним українським товариством.
З 1862 року є перші відомості про існування парафіяльної школи в селі. На той час учителем був Петро Атаманюк, а з 1864р. – Яким Волосенко. До школи в той час ходило 28 дітей. А з 1887 року школа була вже філіальна, державна, з 1895 року – однокласна з українською мовою навчання. Першим директором сільської школи (з 1945р.) був Олександр Сервін із Східної України.
8 червня 1969 року в Березівці була велика повінь, яка зруйнувала два шкільні приміщення, а в селі - 28 будівель. Будівництво нової школи розпочали 1978 року. Школу будував колгосп «Правда».
Березівка – одне із сіл Прикарпатського краю, яке має свою повну власну символіку (герб, прапор і гімн).
В січні 2020 року село Березівка приєдналося до Івано-Франківської міської об’єднаної територіальної громади.
Соціальна інфраструктура: У Березівці працює гімназія, будинок культури, бібліотека, ФАП. Церква Різдва Пресвятої Богородиці – архітектурна пам'ятка місцевого значення.
Економічне життя: на території села функціонує сім торгівельних закладів, дві автозаправні станції та три відпочинкові комплекси: «Шато Роял», «Канада», «Клеопатра». Тут орендують земельні паї компанії "Оскар-Агро" та "Зірка Карпат". В Березівці також функціонують: деревообробне підприємство, меблева фабрика, Березівсько-Хотимирський рибгосп, кузня, підприємство з виготовлення бетонних виробів.
Туристичний потенціал: 20 га землі та 12 га водного плеса на території села, серед яких – унікальна мальовнича відпочинкова зона “Eco Zona Za mistom” – місце для риболовлі, сімейного відпочинку та спілкування з природою.