25 жовтня 2021 року в приміщенні кінотеатру «Люм’єр» відбулася пресконфереція з представленням презентації про хід реалізації проєкту «Створення комунікаційної єврорегіональної Платформи «ідеальних» міст для переорієнтації туризму в Івано-Франківській області», який реалізовується за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.
До участі в обговоренні було запрошено ЗМІ та всіх зацікавлених представників громадськості.
Крім самої презентації, керівниця проєкту Оксана Ковальчук розповіла про загальний стан справ в ході реалізації проєкту.
«Після підписання наказу Міністерством розвитку громад та територій України від 26.05.2021р. № 129 «Про затвердження пропозицій щодо розподілу у 2021 році бюджетних коштів за проектами регіонального розвитку, що пройшли конкурсний відбір у 2020 році» Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради розпочав реалізовувати проєкт «Створення комунікаційної єврорегіональної Платформи «ідеальних» міст для переорієнтації туризму в Івано-Франківській області». Партнерами проєкту є КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац» та громадська організація «Оцінка і моніторинг-ІФ», – повідомила керівниця проєкту.
Вона також зазначила, що Договір про делегування повноважень на виконання бюджетної програми КПКВК 2751270 «Підтримка регіональної політики України» з Міністерством розвитку громад та територій України підписано 06 серпня 2021року за № 36-306/2021р.
Детальніше про хід реалізації проєкту:
Для ефективної співпраці з українськими містами, які залучено у наш проєкт 7 травня підписано Меморандум про співпрацю українських міст, заснованих як «ідеальні» ренесансно-барокові міста. Спільно із такими містами, як: Жовква (Львівська область), м. Броди (Львівська область), м. Полонне (Хмельницька область), с. Богородчани та с. Маріямпіль (ДубовецькаТГ) ми зокрема, будемо популяризувати матеріальної та нематеріальної культурної спадщини «ідеальних» ренесансно-барокових міст та сіл України та формувати умов для створення якісно нових просвітницько-туристичних продуктів, які сприятимуть розвитку туристичної індустрії та збільшенню кількості туристів в цих містах та селах.
З метою збору матеріалів для розробки 3D реконструкції «ідеальних» міст (макетів) відвідано міста: Жовкву, Маріямпіль, Богородчани. Наступним етапом цієї діяльності буде виготовлення макетів «ідеальних» ренесансно-барокових міст.
Для облаштування інтерактивного Музею, який планується відкрити у Конгрес-центрі проведено тендерні закупівлі на обладнання для музею та конференц-зали. Визначено переможця та підписано договір про відповідальне зберігання.
В рамках проведення освітньої програми проєкту «Феномен «ідеального міста» 27-28 жовтня 2021 року відбудеться І частина лекторію. До участі в лекторії запрошені лідери в галузі теорії і практики реставраціїї пам’яток архітектури та містобудування, історії, туризму, пам’яткоохоронної діяльності:
- доктор архітектури, професор Микола Бевз, Національний університет «Львівська політехніка»;
- кандидат архітектури, доцент Юрій Лукомський, Національний університет «Львівська політехніка»;
- кандидат історичних наук Зеновій Федунків, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу;
- кандидат архітектури, доцент, Лариса Поліщук, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу;
- член Наукової Ради з туризму при Міністерстві економіки України Юрій Зінько, Львівський національний університет імені Івана Франка;
- в.о. завідувача кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Університету Короля Данила, Павло Горішевський.
Підписано Меморандум про співпрацю між Університетом Короля Данила та партнером проєкту КП ПІК ПАЛАЦ.
Розроблено бренд єврорегіональної Платформи «Сittà ideale». Виготовлено банер проєкту. Розроблено дизайн вебсайту Платформи «Сittà ideale».
Щодо документації, необхідної для функціонування створеної Платформи:
- розроблено Положення про Платформу «Сittà ideale;
- розроблено Положення про Конгрес-центр;
- розроблено Хаб креативних ідей. Формується Компетентна рада фахівців з питань розвитку історично-пізнавального туризму та охорони і збереження культурної спадщини
На даний час очікується експертиза на реставрацію першого поверху корпусу «А» Комплексу палацу Потоцьких та опісля буде здійснено підготовку тендерної документації на проведення реставраційних робіт цього корпусу.
Нагадаємо, що Івано-Франківський виконавчий комітет став переможцем у конкурсному відборі проєктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу https://bit.ly/39kwWNu