29 липнч 2014 року о 10.00 в корпусі ІФНТУНГ №12 (вул. Короля Данила) відбудеться вручення дипломів магістра державної служби випускникам, які навчалися за заочною та заочно-дистанційною формами навчання.
Процеси державотворення, реформування державного управління на основі демократичних засад, розбудова правової держави зумовили потребу в підготовці компетентних, свідомих, діяльних працівників органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування. Сприяти вирішенню названої проблеми покликана магістратура державної служби ІФНТУНГ.
Для здобуття другої вищої освіти до магістратури приймаються громадяни України, які працюють в органах державної влади та органах місцевого самоврядування. Впродовж навчання слухачі здобувають знання із державного управління, права, економіки, державної служби, менеджменту, психології, іноземних мов, інформаційних технологій, проходять практику і стажування в органах влади.
Магістратура державної служби утворена у 1996 році. Тоді за державним замовленням було набрано 18 осіб денної форми навчання. У 2014 році державне замовлення становило вже 123 особи (28 – денна форма, 95 – заочна та заочно-дистанційна). До 2007 року підготовка магістрів державної служби здійснювалась тільки за двома спеціалізаціями: "адміністративний менеджмент" й "економіка". З 2008 року, окрім названих, розпочато підготовку слухачів за спеціалізацією "кадровий менеджмент", а у 2009 вперше здійснено набір за спеціалізацією "територіальне управління і місцеве самоврядування". У 2012 році, враховуючи численні запити владних органів, розпочато підготовку за актуальною в сучасних умовах спеціалізацією "правове забезпечення", а з 2013/2014 навчального року відкрито шосту спеціалізацію – "світова та європейська інтеграція". Усього за сімнадцять років підготовлено 1472 магістри. На базі магістратури реалізується пілотний проект Нацдержслужби України із впровадження заочно-дистанційного навчання. У 2011 році випускники вперше мали змогу вступити до аспірантури за науковою спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління; з 2012 року відповідно до рішення МОН України розпочато підготовку аспірантів за спеціальністю 25.00.01 – теорія та історія державного управління. Продовжує роботу спеціалізована вчена рада із захисту кандидатських дисертацій за вищеназваними науковими спеціальностями.
Для організації навчального процесу створено належні умови. До послуг слухачів магістратури – навчальний корпус із добре оснащеними технічними засобами аудиторіями, сучасний комп’ютерний клас з підключенням до мережі Інтернет. Методичне забезпечення становлять новітні посібники, підручники, аудіо- та відеоматеріали, значна частина яких розроблена викладачами університету. Про належний рівень підготовки магістрів свідчить і якісний склад викладачів – до проведення занять в магістратурі залучено дванадцятьох докторів наук, професорів та 21 кандидата наук, доцента.
Перші кроки на науковій ниві роблять й самі слухачі магістратури. Для прикладу, високим рівнем відзначаються магістерські роботи цьогорічних випускників заочної форми навчання Віти Дівнич "Соціальний діалог та партнерство в реалізації державної кадрової політики"; Олександра Чернюка "Державно-правовий механізм протидії корупції в Україні"; Василини Яремків "Організаційно-правові засади здійснення державних закупівель для потреб місцевого самоврядування (на прикладі Львівської міської ради") та ряду інших.
Навчання в магістратурі сприяє реалізації службової кар’єри випускників – вони призначаються або зараховуються до кадрового резерву на більш високі посади в органах державної виконавчої влади та органах місцевого самоврядування.