Кафедра туризму факультету архітектури туристичних комплексів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Головне управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації, відділ туризму управління економічного та інтеграційного розвитку виконкому Івано-Франківської міської ради
22-23 вересня 2011 р. на базі ІФНТУНГ ( Карпатська, 15, конференц-зал, відкриття 22 вересня, поч. о 10 год.) проводять Всеукраїнську науково-практичну конференцію на тему «Туризмознавство: наукові та практичні аспекти».
Конференція розпочинає відзначення Міжнародного Дня туризму (27 вересня) в Івано-Франківській області. Учасниками конференції є більше 50 фахівців та науковців у галузі туризмознавства з Києва, Львова, Ужгорода, Миколаєва, Запоріжжя, Тернополя, інших міст України: науковці вищих навчальних закладів України, представники туристичного бізнесу, громадських організацій, управлінці в галузі туризму.
Прикарпатський регіон з широким спектром туристсько-рекреаційних ресурсів є одним з перспективних в плані розбудови туристичної галузі України. Статистичні дані свідчать про швидкі темпи зростання туристичної галузі в регіоні. Проте, нинішній стан інфраструктури туризму не відповідає сучасним вимогам цієї галузі. Зокрема, має місце недостатній рівень інженерно-геолого-екологічного обґрунтування при проектуванні туристичних комплексів, в плануванні туристичних маршрутів та рекреаційних зон. У занедбаному стані знаходяться інженерна та комунальна інфраструктура, практично не використовуються енергозберігаючі технології та відновлювані джерела енергії для забезпечення туристичних комплексів. Проблемою залишається безпечна експлуатація обладнання гірськолижних туристичних комплексів (підйомників, крісельно-підвісних доріг, опор та інших механізмів) спортивно-оздоровчих споруд та об’єктів культурно-розважального призначення. Потребує істотного поліпшення транспортна мережа, не достатньо розвинуті придорожній сервіс та інформаційне облаштування. Такий стан розвитку туристичної галузі, як в межах Івано-Франківської області, так і України в цілому, викликали нагальну потребу пошуку нових підходів щодо розвитку туризму.
Питання, які обговорюються на конференції, охоплюють широкий спектр проблем сучасного туризмознавства: географічних, соціальних, економічних, екологічних, архітектурно-планувальних, тощо. Розглядаються питання оцінки та раціонального використання рекреаційного потенціалу України, особливості управління туристичною галуззю, основи збалансованого туризму, планування інфраструктурних елементів та технічного забезпечення туристичних комплексів, особливості архітектури туристичних будівель та споруд, а також проблеми підготовки фахівців у галузі туризмознавства.