1. Особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення.
Необхідні документи: довідки про доходи за останні 6 місяців; довідка про перебування на обліку в центрі зайнятості та проведені виплати; довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи – для фізичних осіб-підприємців та самозайнятих осіб; відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків Державної фіскальної служби, зокрема щодо сум виплачених доходів та утримати податків; довідка про інформацію, що міститься в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, зокрема, щодо одержаного доходу та/або виду та розміру призначеної пенсії (довідка ОК5/ОК7) за останні 6 місяців.
2. Особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (не більше 4054 грн.). Інші доходи осіб визнаних в установленому порядку інвалідами, не враховуються.
Необхідні документи: пенсійне посвідчення або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, або довідка медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення інвалідності; довідка про розмір пенсії або довідка про розмір соціальної допомоги, що призначається замість пенсії за останній місяць.
3. Діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту.
Необхідні документи: документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі); копія свідоцтва про народження такої дитини; реєстраційний номер облікової картки платника податків такої дитини.
4. Внутрішньо переміщені особи.
Необхідні документи: довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи встановленого зразка.
5. Громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб, з питань, пов’язаних з отриманням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, до моменту отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Необхідні документи: рішення про відмову у видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи .
6. Особи, на яких поширюється дія Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту".
Необхідні документи: довідка про звернення за захистом в Україні; рішення про задоволення/ відхилення/залишення без розгляду скарги на рішення органу міграційної служби про відмову в прийнятті заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, або про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту (у разі наявності); рішення суду про примусове повернення чи примусове видворення з України (у разі наявності); рішення суду про затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення, у тому числі прийнятих відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію.
7. Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Необхідні документи: посвідчення встановленого зразка.
8. Особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", до моменту прийняття рішення про надання такого статусу.
Необхідні документи: документ, що підтверджує відмову в наданні статусу або позбавлення статусу особи, на яку поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії та їх соціального захисту”.
9. Особи, які мають особливі заслуги (особи, нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні, Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави, особи, нагороджені чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Герої Соціалістичної Праці, удостоєні цього звання за працю в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, особи, які мають звання «Мати-героїня», матері, які народили п’ятеро і більше дітей і виховали їх до 6-річного віку) та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною (Герої Соціалістичної Праці, Герої України та повні кавалери ордена Трудової Слави), Ветерани праці та діти війни, не є суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу.
Необхідні документи: посвідчення встановленого зразка.
10. Особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань. Необхідні документи: посвідчення жертви нацистських переслідувань встановленого зразка.
11. Особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.
Необхідні документи: ухвала суду про відкриття провадження у справі про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною.
12. Особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Необхідні документи: копія ухвали суду про відкриття провадження у справі про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).
13. Особи, реабілітовані відповідно до законодавства України, стосовно питань пов’язаних з реабілітацією.
Необхідні документи: посвідчення про право на пільги реабілітованих.
14. Особи, які мають статус свідків/потерпілих у кримінальних провадженнях та підтвердили належність до вищеперерахованих категорій.
Необхідні документи: документ, що підтверджує статус потерпілого/свідка у кримінальному провадженні.
15. Особи, які постраждали від насильства за ознакою статі.
Необхідні документи: документ що підтверджує про вчинення насильства за ознакою статі або реальну загрозу його вчинення, спеціальна картка обліку факту вчинення насильства за ознакою статі(за наявності).
16.Особи,які постраждали від домашнього насильства.
Необхідні документи: документ, що підтверджує про вчинення насильства в сім’ї; спеціальна картка обліку факту вчинення домашнього насильства (за наявності).