• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Соціальні
програми

Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради інформує

 

Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради інформує про роботу міського комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури в 2017 році.

 

 В 2017 році проведено чотири засідання міського комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Діяльність комітету забезпечується на основі взаємодії між структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради, громадськими об’єднаннями, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності.

 З врахуванням пропозицій громадських організацій осіб з інвалідністю на 2017 рік затверджено план роботи комітету, яким визначено перелік заходів, терміни їх виконання, відповідальних виконавців: департаменти, управління та відділи виконавчого комітету.

Управлінням капітального будівництва при проектуванні, будівництві і капітальному ремонті об’єктів соціальної сфери та інженерно-транспортної інфраструктури виконувались роботи щодо забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до вимог ДБН, зокрема:

- тротуарні роботи на вулиці Княгинин;

- тротуарні роботи на вулиці Галицькій (на ділянці від вулиці Довгої до

 вулиці Набережної ім. Стефаника);

- пандус при вході у дитячий садок в селі Угорники;

- пандус при вході у дитячий садок в селі Микитинці.

В 2017 році розроблено проектно-кошторисну документацію на об’єкт: «Капітальний ремонт дороги від вулиці Чорновола до міської поліклініки №1 та благоустрій території поліклініки» з врахуванням доступності відповідно до ДБН.

Управлінням транспорту і зв’язку забезпечується право осіб з інвалідністю на безплатний проїзд в міському пасажирському транспорті загального користування (крім таксі) та приміських маршрутах. В салонах громадського транспорту розміщено інформаційні листи щодо пільгових категорій, які мають право безкоштовного проїзду.

 Для покращення орієнтації незрячих проводилась робота щодо встановлення в громадському транспорті автоматичної системи оповіщення пасажирів про назву поточної та наступної зупинок через гучномовці в салонах, а також про номера маршрутів через зовнішні гучномовці.

 Управління забезпечило фінансування у межах бюджетних асигнувань проекту «Балакучі автобуси»,- встановлення пристроїв зовнішнього звукового оповіщення напряму та номера маршруту в міських автобусах загального користування» в м. Івано-Франківську», підготовленого міською громадською організацією жінок-інвалідів «Біла тростина». В даний час встановлено обладнання в автобусах маршрутів 21,35,44. З метою забезпечення якісного зовнішнього озвучення вказаних автобусних маршрутів рейдовою групою постійно проводиться обстеження надання послуг водіями.

 В даний час в Івано-Франківську курсує близько 20 низькопідлогових автобусів. Такі автобуси передбачені на маршрутах 22, 27, 28, 38 та 40.

 Проводяться роботи з облаштування зупинок громадського транспорту міста Івано-Франківська інформаційними табло, на яких вказано номери маршрутів, що курсують через дану зупинку та контактні номери телефонів служб оперативного реагування.

 Майданчики для паркування транспортних засобів обладнано спеціальними місцями для паркування транспортних засобів, якими керують особи з інвалідністю. Створено рейдову групу, яка моніторить роботу паркувальних майданчиків та порушення правил паркування на місцях паркування автомобілів, якими керують особи з інвалідністю.

 Спільно з комунальним підприємством «Івано-Франківськелектроавто- транс» проводиться робота з закупівлі нових низькопідлогових тролейбусів на маршрути. В 2017 році закуплено 9 тролейбусів, з яких 7 низькопідлогові.

 Департаментом культури проводяться роботи щодо забезпечення доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями (встановлення пандусів) до установ: Народний дім «Княгинин» на вул. Галицькій, 40 та Центральний народний дім на вул. Шевченка, 1.

           Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою з метою забезпечення якісного виконання робіт з влаштування понижень тротуару на пішохідних переходах проведено допорогову закупівлю в системі онлайн закупівель «Прозоро» та укладено відповідний договір з переможцем - приватним виробничо-комерційним підприємством «Супутник» на суму 268 590 грн.

Слід зазначити, що в поточному році чимало понижень на пішохідних переходах та підняття виїздів з прилеглих територій до рівня тротуару вдалось реалізувати в рамках капітального ремонту:

-                          тротуару на вул. Мельничука;

-                     тротуарів та пішохідних доріжок на вул. Грюнвальдській;

-                          тротуарів на вул. Довгій;

-                          тротуарів на вул. Бельведерській (на ділянці від вул. Вороного до Південного бульвару);

-                          тротуару на вул. Дністровській (парна сторона);

-                          тротуарів на вул. Гаркуші;

-                          тротуару під залізничним мостом на вул. Вовчинецькій з переходом до церкви св. Йосифа Обручника;

-                          тротуару на вул. В. Стуса (від вул. Миколайчука до вул. Івасюка);

-                          тротуару з облаштуванням велодоріжки на вул. Галицькій (від моста до повороту на Дем'янів Лаз);

-                          тротуару на вул. Незалежності (від шляхопроводу);

-                          вулиці Тринітарської;

-                          вулиці Гетьмана Мазепи;

-                          реконструкції вулиці Шевченка.

 Улаштовано підвищення перед пішохідним переходом на перехресті вул. Страчених – Крушельницької.

Забезпечення доступності маломобільних груп населення також враховано під час ремонту 18 вулиць, роботи на яких виконувались в 2017 році.

 Облаштовано територію міжбудинкового проїзду в дворі будинків на вул. Коновальця, 135 - Слави Стецько, 4 біля Івано-Франківської територіальної первинної організації УТОС для кращого доступу незрячих людей до організації.

 Укладено угоду на виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення капремонту мереж електропостачання у будинку 19 на вулиці Петлюри, де проживає 50% незрячих людей та замовлено технічні умови на електропостачання в ПАТ “Прикарпаттяобленерго”.

 В 2017 році на замовлення Департаменту виготовлено проектно-кошторисну документацію на влаштування модульних громадських вбиралень на вул. Грушевського (поруч стоматологічного корпусу медуніверситету), вул. Валовій (поблизу управління земельних відносин) та сквері Княгинин. В даній проектній документації передбачено використання тактильної плитки, як направляючих орієнтирів для забезпечення доступності осіб з інвалідністю зору.

03.07.2017 року оголошено в електронній системі “Prozoro” закупівлю товару: ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 влаштування модульної громадської вбиральні на вул. Грушевського (поруч стоматологічного корпусу медуніверситету) в місті Івано-Франківську ДК 021:2015 (СРV) 45453000-7 капітальний ремонт і реставрація. 11.07.2017 року відбувся аукціон. 31.07.2017 року укладений договір з переможцем ТОВ “Ековестбуд”. Роботи щодо влаштування вбиральні тривають.

 За інформацією КП «Івано-Франківськміськсвітло» в місті Івано-Франківську налічується 47 світлофорних об’єктів, з них:

-                             озвучено 38 світлофорних об’єктів;

-                             облаштовано таблом відліку часу 8 світлофорних об’єктів.

Всі світлофорні об’єкти в робочому стані.

 Департаментом освіти та науки з метою забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до закладів освіти, відповідно до програми «Освіта м. Івано-Франківська. 2016-2020 роки», проекту «Створення безпечних умов навчання, виховання та праці» в закладах освіти встановлено 52 пандуси.

 В 2017 році встановлено пандус у ДНЗ №1 «Калинонька» на вул. Вовчинецькій, 9, до приміщення НРЦ на вул. В.Ветеранів,14а, до ДНЗ №6 «Колобок» на вул. Тарнавського,16.

Крім того, в закладах освіти постійно маркуються смугами яскраво-жовтого кольору перша і остання сходинки сходових кліток.

Управлінням охорони здоров’я у всіх закладах охорони здоров'я облаштовані пандуси, ліфти та інші технічні засоби, а саме:

 - у міській поліклініці № 1 наявний сигналізатор і пандус біля вхідних дверей та пандус в холі закладу, проте пандуси не реконструйовані в зв’язку з відсутністю коштів;

 - при вході в міську поліклініку № 2 встановлено звуковий орієнтир, пандус та другий пандус при вході з двору, перша і остання сходинки сходової клітки поліклініки промарковані смугами яскраво-жовтого кольору, для перевезення пацієнтів на візках залучається вантажний ліфт поліклініки;

 - при вході в міську поліклініку № 3 з метою забезпечення доступності людей з інвалідністю до приміщення поліклініки, встановлено пандус;

 - до центрального входу міської поліклініки № 4 влаштований пандус для людей з обмеженими можливостями;

 - вхід до міської поліклініки № 5 облаштований пандусом;

 - вхід у міську стоматологічну поліклініку облаштовано пандусом, кімнату гігієни обладнано шляхом створення окремої туалетної кімнати (з пандусом і відповідною площею для заїзду і розміщення інвалідного візка);

 - в міській дитячій стоматологічній поліклініці функціонує ліфт;

 - у міській клінічній лікарні № 1 влаштовано вільний заїзд до лікувального корпусу, встановлено автоматичні розсувні двері, на вищі поверхи проводиться доставка осіб з обмеженими фізичними можливостями ліфтом, обладнано санвузли відповідно до ДБН, пофарбовано першу і останню сходинку сходової клітки жовтими смугами;

 - центральний корпус міської дитячої поліклініки, за адресою: вул. Тичини, 4, забезпечений пандусами та 2-ма пасажирськими ліфтами;

 - 6 педіатричних відділень, які розташовані в спальних районах міста, забезпечені пандусами;

 - всі структурні підрозділи МКПБ, а саме: жіночі консультації №1, 2, 3, акушерський та гінекологічний корпуси при вході в приміщення облаштовані під’їзними пандусами.

- улаштовано туалетні кімнати для осіб з обмеженими фізичними можливостями на першому поверсі корпусу № 5 центральної міської клінічної лікарні та у хірургічному відділенні на третьому поверсі корпусу № 2.

 Крім того, в місті Івано-Франківську проводяться роботи щодо забезпечення доступності до адміністративних будівель з врахуванням потреб людей з обмеженими фізичними можливостями (людей з інвалідністю на візках, людей з інвалідністю зору, слуху) та інших маломобільних груп населення, а саме:

- до будівлі на вул. Грушевського, 21, в якій розміщено виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, встановлено пандус при вході в будівлю відповідно до ДБН, переобладнано пандус до туалетної кімнати на І поверсі відповідно до ДБН, функціонує ліфт, дверні прорізи якого допустимої ширини та не мають порогів і перепадів висот;

- до будівлі на вул. Грушевського, 29, в якій розміщено департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради, встановлено пандус та переобладнано туалетну кімнату на І поверсі відповідно до ДБН, при вході встановлено табличку з інформацією, зазначеною шрифтом Брайля;

 - до будівлі на вул. Коперніка,1, в якій розміщено Івано-Франківський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), встановлено пандус відповідно до ДБН;

 - до будівлі на вул. Симоненка, 3Б, в якій розташовано Івано-Франківський міський центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, встановлено пандус при вході в будівлю відповідно до ДБН, функціонує туалетна та душова кімнати з врахуванням потреб людей з обмеженими фізичними можливостями, інших маломобільних груп населення відповідно до вимог ДБН;

- до будівлі, в якій розміщено Івано-Франківський міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Дивосвіт», при вході в будівлю встановлено пандус відповідно до вимог ДБН, функціонує туалетна кімната з врахуванням потреб людей з обмеженими фізичними можливостями, інших маломобільних груп населення відповідно до вимог ДБН;

- до будівлі, в якій розміщено управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську, вхід обладнаний пандусом, є кнопка виклику на вході в приміщення. На першому поверсі функціонує окремий ліфт. Дверні прорізи допустимої ширини та не мають порогів і перепадів висот. Управління орендує приміщення, яке знаходиться у власності ПАТ «Укрсоцбанк», тому немає можливості переобладнання пандуса та обладнання спеціальних туалетних кімнат для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

 

 

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ