• Івано-Франківськ
    для туристів
  • Мобільний
    Івано-Франківськ
  • Відвідай
    Івано-Франківськ
Меню

Стратегія
економічного розвитку

Коротка інформація про стратегічний розвиток міста Івано-Франківська за 2005-2009 роки

         Івано-Франківськ – місто обласного значення, адміністративний, економічний і культурний центр Івано-Франківської області. Це місто зі значним промислово-економічним та науковим потенціалом, широкими можливостями для розвитку як внутрішніх міжрегіональних, так і зовнішніх міждержавних зв’язків.
         Результатом спільних зусиль міської влади, бізнесових структур, громадськості міста є те, що Івано-Франківськ ввійшов в десятку найкращих міст України серед 50 міст (за висновком Держкомітету статистики України), а також став в 2007 році найкомфортнішим містом серед 50 міст України (за результатами досліджень, проведених журналом "Фокус"), а в 2009 році зайняв перше місце в категорії міст від 150 до 250 тисяч населення та третє місце в рейтингу найкращих міст серед 55 міст України.
          Місто Івано-Франківськ має документально оформлені поріднені зв’язки з 18 містами зарубіжжя. В період з 2004 по 2009 рік було підписано 10 угод про співпрацю. Серед поріднених міст Івано-Франківська міста Румунії, Угорщини, Польщі, Литви, Латвії, Білорусії, Росії. Загалом партнерські зв’язки місто підтримує з понад 30 містами іноземних держав.
          У 2005 місто внесене до Списку членів Міжнародного форуму історичних центрів, до якого входить 25 європейських міст, Івано-Франківськ є членом Асоціації поріднених міст з центром в місті Бая Маре (Румунія), членом Асоціації міст України, яка підтримує тісні зв’язки з Радою європейських міст та регіонів, Міжнародною спілкою громад та Організацією міст-побратимів. Згідно Ольбаргської Хартії Івано-Франківськ є членом мережі міст сталого розвитку України.
          Івано-Франківськ став одним із трьох українських міст, що удостоєні високих нагород – Європейського Прапора та Почесного прапора Ради Європи. Подано заявку на отримання чергової нагороди – Почесного знака. Найвищою нагородою ПАРЄ є Європейський приз.
          Позитивні зміни в економіці міста, досягнуті протягом 2009 року, підтверджено також рейтинговими агентствами, а саме: 12 листопада 2009 року Рейтинговим агентством "Кредит-рейтинг" підтверджено кредитний рейтинг міста Івано-Франківська за національною шкалою на рівні uaBBB+ з прогнозом "стабільний" та кредитний рейтинг боргового зобов’язання Івано-Франківської міської ради обсягом 5,5 млн.грн. на рівні uaBBB+ з прогнозом"стабільний", що характеризує достатню кредитоспроможність міста, порівняно з іншими українськими позичальниками. Міжнародним рейтинговим агентством "Standard & Poor's" 16 березня 2010 року підвищено рейтинг по борговому зобов’язанню по міжнародній шкалі до "В-" з прогнозом "Стабільний".
       Основні стратегічні напрямки
1.Розвиток бізнесу:
        Перспективним є промисловий потенціал міста, в якому функціонує 536 промислових підприємств, з яких понад 50 – великих. За останні роки спостерігається позитивна динаміка збільшення обсягів реалізованої продукції від 619 млн.грн. в 2005 році до понад 2 млрд.грн. в 2009 році. Навіть фінансово-економічна криза, що почалася наприкінці 2008 року і призвела до зменшення попиту на продукцію, нестачі обігових коштів, обмеженої можливості користування кредитними ресурсами як виробників, так і споживачів їхніх виробів, суттєво не вплинула на зменшення обсягу реалізації продукції в 2009 році.
        Одним із пріоритетних шляхів розвитку промислових підприємств є залучення іноземних та вітчизняних інвестицій в економіку міста, створення необхідних умов для приходу стратегічного інвестора, активізація інноваційної діяльності. З цією метою наприкінці 2005 року з ініціативи міської влади створено зону інвестиційного розвитку на базі Хриплинського промвузла. Наразі тут успішно реалізовують інвестиційні проекти і розбудовуються такі відомі зарубіжні компанії, як італійська "Антоніо Мерлоні", за участю якої створено ТзОВ "Українська побутова техніка" з виробництва автоматичних пральних машин, та американська "Tyco Electronics" (ТзОВ "Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед", виробництво електрокабельної продукції).
        У розвиток підприємства "Українська побутова техніка" вкладено близько 65 млн.євро, створено понад 150 робочих місць, а протягом 2010-2012 років їх кількість планується розширити до 700 завдяки збільшенню потужності виробництва. Нарощує темпи виробництва і підприємство "Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед", на якому в даний час працює близько 370 чол. Надалі планується будівництво нових виробничих приміщень підприємства. Загалом передбачається вкладення інвестицій на суму більше 50 млн.євро.
        За допомогою власних та залучення зовнішніх інвестиційних коштів ВО «Карпати» успішно здійснює випуск електронних схемних джгутів за технологією американської компанії «Делфі», що дозволило підприємству створити близько 250 додаткових робочих місць та значно збільшити обсяги виробництва продукції.
        Важливе значення мають також і внутрішні інвестиції, вкладені в економіку міста. Найбільшими з них є ТОВ "Імперево Фудз" – виробництво рідких пастеризованих та сухих яєчних продуктів (обсяг інвестицій – 55 млн.дол.США) – підприємство є одним з найбільших відомих виробників в Європі, не має аналогів в Україні; ТОВ "Станіславська торгова компанія „Лікеро-горілчаний завод” – виготовлення алкогольної продукції (обсяг інвестицій – 10 млн.дол.США); ДП «Завод якісних бетонів» ТОВ «МонолітТрансБуд» – виробничий комплекс з виробництва бетону (обсяг інвестицій – понад 16 млн.грн.).
       Однак, проблемним залишається питання затримки відшкодування державою ПДВ підприємствам міста, що негативно впливає на їх розвиток. Для успішного функціонування суб’єктів бізнесу в місті сформована та продовжує розвиватися інфраструктура підтримки та розвитку підприємництва. За розрахунковими даними в місті кількість діючих малих підприємств на 10 тис. осіб наявного населення становить 141 одиницю, що є одним із найвищих показників по Україні.
         Для забезпечення ефективних способів взаємодії і партнерства між муніципалітетом, мешканцями міста та приватним сектором у виконавчому комітеті міської ради впроваджено систему управління якістю ISO 9001:2000, розроблено концепцію функціонування Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). В результаті активної співпраці з Центром політико-правових реформ» (м.Київ) та Центром досліджень місцевого самоврядування (м.Львів) в напрямку представлення роботи Дозвільного центру м.Івано-Франківська та створення Центру надання адміністративних послуг місто (одне з трьох в Україні) було відібрано для пілотного впровадження «універсаму послуг» протягом 2009-2010 років. В новому приміщенні ЦНАП розміщені Реєстраційна палата, Дозвільний центр, а також муніципальні служби виконавчого комітету міської ради (управління, відділи, які надають адміністративні послуги). На даний час опрацьовується питання організації єдиної телекомунікаційної платформи, на основі якої можна створити та об’єднати різні системи (електронний документообіг, інформаційні бази даних і т.д.).
          У місті, за організаційної підтримки виконавчого комітету, успішно реалізовуються проекти міжнародної технічної допомоги, що впроваджуються за сприяння та фінансової підтримки відомих міжнародних донорських організацій: USAID, ЄС, ПРООН тощо.
         Задля ефективного вирішення проблем соціально-економічного розвитку приміських сіл, поєднання зусиль та ресурсів міської та сільських громад Комітетом з розробки стратегічного плану розвитку сіл, які входять до Івано-Франківської міської ради, після розгляду результатів вивчення середовища було визначено стратегічне бачення та три основні напрямки розвитку сіл:
- розвиток інженерно-транспортної інфраструктури;
- будівництво та реконструкція об’єктів соціальної сфери;
- розвиток бізнесу і туризму.
          17 червня 2008р. ХХУІІІ сесією Івано-Франківської міської ради, а перед тим сесіями сільських рад, затверджено Стратегічний план розвитку сіл, що входять до Івано-Франківської міської ради, до 2012 року.
          В місті успішно реалізується Програма розвитку туристичної інфраструктури міста Івано-Франківська на 2007-2011 рр.
          В місті проводиться масштабна рекламна кампанія, що пропагує місто як „Туристичні ворота в Карпати” з метою вдосконалення туристичних можливостей міста. Створено громадську організацію "Івано-Франківська туристсько-краєзнавча спілка". Встановлено інформаційні карти-схеми на залізничному вокзалі, площі Ринок, вул. Незалежності, та туристичний двомовний вказівник архітектурних памяток (вул.Гальцька-Бельведерська). Крім Івано-Франківська, відкрито Центри туристичної інформації в туристичному комплексі "Буковель", м.Рогатині, м.Яремчі, м.Надвірна та черговий Центр туристичної інформації на залізничному вокзалі в м.Івано-Франківську, через які розповсюджуються туристичні буклети, путівники, карти, диски та інші інформаційно-довідкові матеріали про місто.
          Традиційним стало щорічне проведення фестивалю "Прикарпатський вернісаж", Міжнародного фестивалю ковальського мистецтва "Свято ковалів".
2.Розвиток людських ресурсів:
         За рахунок позитивних зрушень у розвитку реального сектора економіки міста за 5 років у 2,3 рази збільшився середньомісячний розмір заробітної плати штатних працівників, зайнятих в економіці міста, стабілізувалась ситуація на ринку праці: рівень зареєстрованого безробіття знизився з 1,51% у 2005р до 1,01% – у 2007р. і навіть під впливом світової фінансово-економічної кризи рівень його суттєво не збільшився – всього 1,33% у 2009 році. Починаючи з 2005 року вперше в Україні в Івано-Франківську міським центром зайнятості запроваджено проведення щорічного "Ярмарку вакансій". Активно працює спеціалізована служба "Молодіжне агентство зайнятості". Успішно реалізується проект "Молодь і влада".

Міська влада тісно співпрацює з міським локальним комітетом "АІЕСЕК", молодіжним громадським центром "Еталон" у впровадженні програм, спрямованих на розвиток молодіжного підприємництва. розпорядженням міського голови від 21.05.2007р. №288-р було створено міський центр людських ресурсів (МЦЛР), як консультативно-дорадчий орган при виконавчому комітеті міської ради, метою якого є дослідження поточних та прогнозних потреб ринку праці та координація попиту й пропозиції робочої сили.
         За результатами засідань МЦЛР проведено оцінку поточних та прогнозних потреб міста в трудових ресурсах, координацію встановлення партнерських зв’язків між підприємствами та профтехосвітніми навчальними закладами, тестування у всіх ЗОШ міста учнів на профобстеження та профпридатність, популяризація серед старшокласників виробничих професій та передових технологій, започатковано програму навчання молоді, зокрема, бізнесменів-початківців по лінії міжнародної технічної допомоги, тощо. Однією із форм участі зацікавлених сторін у розв’язанні актуальних питань ринку праці стало проведення засідань «круглих столів» на теми:
- «Створення та запровадження нової моделі взаємовідносин навчального закладу і роботодавця»;
- «Зайнятість громадян з особливими потребами – основне завдання держави»;
- «Збереження трудового потенціалу в умовах фінансово-економічної кризи».
          Зусиллями МЦЛР, з метою професійної орієнтації учнів загальноосвітніх шкіл міста та пропаганди робітничих професій, виготовлено відеоролики з презентаціями ПТНЗ (їх у місті 9 одиниць). Ці відеоматеріали транслювалися у весняно-літній період 2008 року на світодіодних відеоекранах на Вічевому майдані та біля Ратуші, а також були продемонстровані у старших класах ЗОШ міста.
          В місті Івано-Франківську 2008 рік був оголошений роком медицини і можна з впевненістю сказати, що рік медицини відбувся. За рахунок усіх джерел фінансування вдалося переоснастити поліклініки і стаціонари рентгенологічною апаратурою, для стаціонарів закуплено сучасні УЗД апарати, суттєво оновлено апаратуру кабінетів функціональної діагностики і клінічних лабораторій. Для міських поліклінік закуплено 5 санітарних автомобілів, в дитячій поліклініці заново оснащено кабінет корекції зору, для станції швидкої і невідкладної медичної допомоги закуплено реанімаційне обладнання, тощо. Для покращення надання первинної медичної допомоги мешканцям міста придбано 14 автомобілів швидкої допомоги, оснащених сучасною апаратурою.
          Значною подією було відкриття до 100-річчя з дня народження провідника ОУН пам’ятника визначному діячеві національно-визвольного руху Степану Бандері і Меморіального комплексу борцям за волю України на Європейській площі.
3.Комунальна інфраструктура:
          Проблема з газопостачанням, що виникла в Україні наприкінці минулого року, ще раз продемонструвала нагальну необхідність пошуку і впровадження альтернативних та відновлювальних джерел енергії і енергозберігаючих технологій. Проведено реконструкцію 2-х котелень (3,4 МВт) з переведенням на використання біопалива (відходи деревини) та з установкою теплогенеруючого обладнання, яке працює на тирсі.

Завдяки встановленню когенераційних установок на трьох котельнях міста, ДМП „Івано-Франківськтеплокомуненерго” споживає понад 50% електроенергії, виробленої цими установками.
          В 2009р. підписано Договір між ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго“ та Європейським Банком Реконструкції та Розвитку про отримання кредиту в сумі 11,7 млн.євро та гранту, наданим урядом Швеції, в сумі 50 млн. шведських крон для реалізації проекту модернізації системи централізованого теплопостачання від 4 котелень міста.
          Для реалізації проекту „Розвиток міської інфраструктури” КП “Івано-Франківськводоекотехпром” отримано кредит Світового банку у розмірі 7,2 млн. дол. США. м. Івано-Франківськ разом з містами Черніговом, Новоград-Волинським та Миргородом приймає участь у реалізації проекту українсько-німецького технічного співробітництва GTZ «Енергоефективність у будівлях». Одним з головних пріоритетів цього проекту є покращення енергетичної ефективності в будівлях муніципалітету через розробку плану та стратегії для їхнього впровадження в місті.
           Місто включено в пілотний проект "Реформа міського теплозабезпечення", який започатковано Агентством США з міжнародного розвитку. Місто Івано-Франківськ - єдине місто в Україні, яке є членом Асоціації європейських муніципалітетів "Energie-cites". Розроблено міську цільову Програму енергозбереження та енергоефективності м.Івано-Франківська на 2010-2013 рр. Результатом реалізації Програми передбачається економія паливно-енергетичних ресурсів близько 60 тис. т у.п. (у грошовому вимірі це складає близько 230 млн.грн.), скорочення викидів парникових газів в атмосферу – близько 340 тис. тон.

Актуально

До відома суб’єктів господарювання та мешканців Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади!
Опубліковано: 30 Лип 2020 13:54
Інформація про проведення електронного аукціону без умов з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 163,2 кв.м, які розташовані за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Ю. Целевича, 4А у м. Івано-Франківську
Опубліковано: 23 Лип 2020 13:59
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з умовами з продажу об’єкта малої приватизації – нежитлових приміщень площею 196,3 кв.м, розташованих за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 69
Опубліковано: 23 Лип 2020 13:55
До уваги розповсюджувачів зовнішньої реклами
Опубліковано: 16 Лип 2020 17:13
Для абітурієнтів, яким прийшла повістка з військового комісаріату
Опубліковано: 16 Лип 2020 16:50
До відома суб’єктів господарювання та мешканців Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади
Опубліковано: 14 Лип 2020 10:04

Опитування

Визначте, будь ласка, перспективні напрямки бізнесу в місті?

Анонси
подій

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ

івано-Франківська міська рада Ivano-Frankivsk Івано-Франківськ